Politikos skaidrumas
Pranešimai spaudai

2021 m. Seimo pavasario sesijos metu 70 parlamentarų paskelbė 654 susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 09, 2021


2021 m. Seimo pavasario sesijos metu pusė (70) parlamentarų paskelbė 654 susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Prieš ketverius metus, 2017 m. pavasarį, 45 parlamentarai pranešė apie 475 tokius susitikimus. Tai paaiškėjo po „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktos Seimo narių darbotvarkių apžvalgos, kurios duomenys pateikiami svetainėje www.manoseimas.lt.

Daugiausiai susitikimų 2021 m. pavasario sesijos metu deklaravo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Justas Džiugelis – 38, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas – 34, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen – 32, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė – 32 ir Laisvės frakcijos narė Aušrinė Armonaitė – 30.

Aktyviausiai susitikimus skelbė Laisvės frakcijos nariai. Tai pirmas kartas, kai visi vienos frakcijos nariai (11 iš 11) sesijos metu deklaravo po bent vieną susitikimą su interesų grupių atstovais, iš viso – 149 tokius susitikimus.

10 iš 12 Liberalų sąjūdžio frakcijos narių paviešino 84 susitikimus, 2 iš 4 Mišrios Seimo grupės narių paskelbė 17 susitikimų, 5 iš 10 Darbo frakcijos narių – 13 susitikimų. 6 iš 13 Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių deklaravo 45 susitikimus, 23 iš 50 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių – 256 susitikimus, 11 iš 32 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių – 55 susitikimus su interesų grupių atstovais ir registruotais lobistais. 1 iš 9 Lietuvos regionų frakcijos narių paskelbė 3 susitikimus.

Valdančioji koalicija paskelbė keturis kartus daugiau susitikimų (489 susitikimus) negu Seimo opozicija – 116 susitikimų.

„Lietuvos politika tampa skaidresnė, mūsų politikai vis daugiau pasakoja apie savo veiklą ir, atrodo, tariasi su visuomenės atstovais – ir tai džiugina. Labai norėčiau, kad iki šio Seimo kadencijos pabaigos kiekvienas parlamentaras išsamiai pasakotų, su kuo susitinka ir su kuo tariasi priimdami visiems mums svarbius sprendimus,“ – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Savo susitikimus su interesų grupių atstovais viešino 5 iš 8 frakcijų seniūnų ir 7 iš 16 komitetų pirmininkų.

Daugiausiai susitikimų vyko su verslininkais ir verslo asociacijomis (199). Iš jų, 52 susitikimai vyko su lobistų sąraše registruotomis verslo asociacijomis. Kas ketvirtas susitikimas (172 iš 654) vyko su NVO ir kitomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis.

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2021 m. kovo 10 d. – 2021 m. rugpjūčio 16 d. oficialiuose darbo kalendoriuose, asmeninėse svetainėse ir svetainėje manosusitikimai.lt  daryti įrašai, kuriuose nurodyta, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko.

Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia, daugiau informacijos apie atliktą studiją – čia, išsamesnius duomenis ir ankstesnių sesijų apžvalgas: www.manoseimas.lt.

Daugiau informacijos: Ieva Dunčikaitė, iduncikaite@transparency.lt, +370 5 212 69 51.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School