Naujienų archyvas

Akademinis sąžiningumas

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta birželio 02, 2015


Lietuvos studentų sąjungos atlikto sociologinio tyrimo „Akademinio sąžiningumo indeksas 2015” rezultatai rodo, kad daugiausiai studentų iš nesąžiningo elgesio formų dažniausiai pasitaikančiomis laiko nesąžiningumą atliekant savarankiško darbo užduotis, šią veiklą paplitusia laiko 61 proc. studentų, ir nesąžiningą elgesį viešų atsiskaitymų metu (48 proc.).

Akademinio sąžiningumo lygis pakankamai ženkliai skiriasi lyginant įvairias studijų sritis, mažiausiai sukčiauja menų atstovai, o nesąžiningumas tarp technologinių ir biomedicinos mokslų atstovų auga. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad 52 proc. biomedicinos mokslų atstovų pastebi akademinį nesąžiningumą savo aplinkoje.

Pagal akademinio nesąžiningumo paplitimą šiemet gerokai sumažėjo skirtumas tarp ištęstinių bei nuolatinių studijų formų studentų, taip pat labai sumažėjo skirtumas tarp nesąžiningų veikų paplitimo universitetuose ir kolegijose. 2013 m. akademinį nesąžiningumą paplitusiu reiškiniu kolegijose įvardino 49 proc., kai tuo tarpu šiemet – 34 proc.

Trečią kartą per pastaruosius ketverius metus LSS atliktas sociologinis tyrimas „Akademinio sąžiningumo indeksas” parodė,  kiek Lietuvos auštųjų mokyklų studentų elgiasi nesąžiningai, kaip skiriasi skirtingų studijų krypčių ir pakopų studentų sukčiavimo įpročiai ir kokios sukčiavimo formos tarp studentų yra labiausiai paplitusios.

Su tyrimu susipažinti galite čia. .

TILS atstovės Rūtos Mrazauskaitės teigimu, Švietimo ir mokslo ministerija bei aukštosios šalies mokyklos turėtų skirti kur kas daugiau dėmesio akademiniam nesąžiningumui. Į tai turėtų būti labiau atsižvelgiama akredituojant aukštąsias mokyklas, už akademinio nesąžiningumo atvejus turėtų būti taikomos konkrečios bausmės sukčiaujantiems studentams. Be to, vertimasis akademinių darbų rašymų neturėtų būti laikomas teisėta ūkine veikla. Dėl šiuo metu Lietuvos mokyklose ir aukštosiose mokyklose paplitusių sukčiavimo formų kenčia ne tik studentų gaunamų žinių kokybė – tai prisideda ir prie jas baigiančių žmonių įpročių formavimo, tad šiai problemai būtina daugiau dėmesio skirti jau dabar.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School