Antikorupcinis ugdymas
Pranešimai spaudai

Antikorupcijos dienos proga moksleiviai iš daugiau nei 60 mokyklų kuria skaidrumo vėliavas

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 12, 2018


Tarptautinės antikorupcijos dienos proga moksleiviai iš daugiau nei 60 mokyklų kuria skaidrumo vėliavas ir taip parodo, kokios vertybės jiems svarbios. Iniciatyvoje dalyvaujančios mokyklos yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ narės. Nuo įkūrimo 2014 m. šis tinklas išaugo daugiau nei trigubai ir dabar jungia kas septintą (173) švietimo įstaigą iš 94 Lietuvos vietovių.

Moksleiviai kurs savo skaidrumo vėliavas atsakydami į tris klausimus apie skaidrumą ir sąžiningumą mokykloje – skirtingos spalvos ir simboliai atspindės jų pasirinkimus.

„Matome, kad skaidrumo vėliavų kūrimas moksleiviams padeda diskutuoti apie vertybes mokykloje. Tokios diskusijos labai naudingos, todėl džiaugiuosi, kad vis daugiau mokyklų jungiasi į „Sąžiningumo mokyklų tinklą“ ir ieško naujų būdų kalbėtis su moksleiviais“, – sakė TILS atstovė Ingrida Kalinauskienė.

„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Per keturis metus tinklas išaugo daugiau nei trigubai: 2014 m. gruodį iniciatyvą pradėjo 50 mokyklų, šiemet jų – 173. Tinklo tikslas – padėti mokykloms dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvas.

Mokyklas į „Sąžiningumo mokyklų tinklą“ buria „Transparency International“ Lietuvos skyrius. Šių metų tinklo iniciatyvas remia Prancūzų institutas Lietuvoje bei Vašingtono lietuvių profesionalų klubas.

Prie iniciatyvos prisijungusių mokyklų žemėlapį galite pamatyti čia, daugiau apie iniciatyvą – čia.

Su „Skaidrumo vėliavų“ iniciatyvos taisyklėmis galite susipažinti čia.

Daugiau informacijos: Ingrida Kalinauskienė, ingrida@transparency.lt, +370 683 17320Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School