Naujienų archyvas

Antikorupcinės dienos proga Transparency International skelbia Pasaulinį korupcijos barometrą 2005. Tyrimas atskleidžia, kad pastarąjį pusmetį Lietuvos kyšių rinkoje dominuoja kyšių davėjai!

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 09, 2005


Pasaulinis korupcijos barometras, kurį atlieka Transparency International kartu su Gallup International yra pasaulinis gyventojų nuomonės ir patirties tyrimas. Šis tyrimas yra atliekamas jau trečius metus. Naujasis 2005 – ųjų metų tyrimas buvo atliktas 69 pasaulio šalyse, apklausta buvo apie 55 000 respondentų. Lietuvoje buvo apklausta 511 gyventojų. Šis tyrimas papildo kitus du gerai žinomus pasaulinius korupcijos tyrimus: Korupcijos suvokimo indeksą ir Kyšių indeksą.

Kaip ir praėjusiais metais Lietuvos gyventojai kaip labiausiai korumpuotus išskyrė šiuos sektorius ar institucijas: politines partijas, teismus, muitines, policiją ir parlamentą.

29% Lietuvos respondentų teigė, kad jie arba jų šeimos nariai davė kyšį per pastaruosius 12 mėnesių. Panašus rodiklis yra Moldovoje ir Rumunijoje.

Nerimą kelią tai, kad Lietuvoje gyventojai (kaip ir Rumunijos ar Rusijos gyventojai) 2005 metais dažniau patys savo iniciatyva mokėjo kyšius už įvairias viešasias paslaugas, o ne todėl, kad iš jų buvo tiesiogiai paprašyta.

Taip pat pastebimos gana pesimistinės Lietuvos gyventojų nuotaikos dėl korupcijos situacijos. Dauguma mano, kad per pastaruosius tris metus korupcijos lygis Lietuvoje išaugo, o per ateinančius tris – liks toks pats.

Daugiau informacijos apie ši tyrimą galite rasti adresu: www.transparency.orgDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School