Naujienų archyvas

"Ar žinome, kas Lietuvoje kuria įstatymus?"

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta balandžio 03, 2015


Balandžio 13 d. „Transparency International“ Lietuvos skyrius maloniai kviečia visus besidominčius dalyvauti diskusijoje – konferencijoje „Politikos užkulisiai: ar žinome, kas Lietuvoje kuria įstatymus?“

Naujausi tyrimai rodo, jog didžioji dauguma verslo atstovų teigia girdėję atvejų, kai sprendimai valstybėje priimami siekiant naudos atskiroms interesų gupėms, o ne visuomenei, o oficialūs ir teisėti įtakos būdai siekiant paveikti teisėkūrą, verslininkų nuomone, naudojami rečiausiai. Dabar jau beveik vieningai sutariama, jog lobistinės veiklos reguliavimas Lietuvoje yra visiškai neefektyvus ir kelia rimtą grėsmę teisėkūros skaidrumui.

Diskusijoje sieksime išsiaiškinti, kaip praskaidrinti lobizmą Lietuvoje. Ruošiantis keisti Lobistinės veiklos įstatymą stovime kryžkelėje, kuri lems, ar ir toliau reguliuosime tik oficialiai registruotų lobistų veiklą, ar sieksime didesnio skaidrumo ir atskaitingumo teisėkūroje.

Diskusijos metu įžvalgomis apie naujas kryptis reguliuojant lobistinę veiklą pasidalins naują Lobistinės veiklos įstatymo projektą rengusios Seimo darbo grupės narys, Teisingumo ministerijos Teisės sistemos departamento direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kurpuvesas, savo požiūriu į lobistinę veiklą pasidalins Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Algimantas Akstinas ir lobistas Šarūnas Frolenko, apie savo sprendimą registruoti susitikimus su įvairiomis interesų grupėmis papasakos ekonomistė, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė Aušra Maldeikienė. Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos finansų ir ekonomikos konsultantas, buvęs premjero patarėjas Stasys Jakeliūnas pasidalins savo patirtimi apie finansų sistemos lobizmą. Renginio metu TILS projektų vadovė Rūta Mrazauskaitė pristatys tyrimo apie lobistinę veiklą ir verslininkų apklausos rezultatus.

Diskusija vyks balandžio 13 d. nuo 13 iki 14.30 val. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus konferencijų salėje, Didžioji g. 5 – 405 (Vilnius). Registruotis kviečiame adresu paulius@transparency.lt arba telefonu 8 (5) 2126951.

Programa:

13.00 – 13.10 val. Verslininkų apklausos ir tyrimo apie lobistinę veiklą pristatymas (Rūta Mrazauskaitė)

13.10 – 13.20 val. Naujos kryptys reguliuojant lobistinę veiklą Lietuvoje (Vytautas Kurpuvesas)

13.20 – 13.30 val. Verslo požiūris į lobizmą (Algimantas Akstinas)

13.30 – 13.40 val. Lobistinė veikla lobisto akimis (Šarūnas Frolenko)

13.40 – 13.50 val. Savanoriškos atskaitingumo iniciatyvos (Aušra Maldeikienė)

13.50 – 14.00 val. Finansų sistemos lobizmas ir įtaka Lietuvos politikoje: du atvejai (Stasys Jakeliūnas)

14.00 – 14.30 val. Diskusija

Diskusiją moderuos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.


Renginį remia ES P kovos su nusikalstamumu ir prevencijos programa.

Logo_EUDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School