Politikos skaidrumas
Pranešimai spaudai

Beveik pusė Lietuvos europarlamentarų skelbia savo susitikimus su lobistais

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 02, 2022


Nuo kadencijos pradžios beveik pusė Europos Parlamento (EP) narių iš Lietuvos (5 iš 11) paskelbė po bent vieną susitikimą su lobistais ir interesų grupėmis. Lietuvos atstovai užima 20 vietą iš 27 pagal susitikimus viešinančių europarlamentarų dalį. Kas antras EP narys (412 iš 705) paviešino po bent vieną tokį susitikimą, rodo „Transparency International“ Europos Sąjungos skyriaus atlikta apžvalga.


Per tris pastaruosius metus, Lietuvos europarlamentarai iš viso paviešino 47 susitikimus – Rasa Juknevičienė paskelbė 20 susitikimų, Juozas Olekas – 13 , Andrius Kubilius – 8 , Stasys Jakeliūnas – 4, Petras Auštrevičius – 2 susitikimus. Jie daugiausiai susitiko su verslų ir verslo asociacijų atstovais.

Panašiai į Lietuvos atstovus (45 proc.) susitikimus skelbia Vengrijos (48 proc.), Bulgarijos (47 proc.), Estijos (43 proc.) bei Italijos (42 proc.) europarlamentarai.

Visi Liuksemburgo (100 proc.) ir didžioji dalis Švedijos (95 proc.), Danijos (93 proc.), Suomijos (93 proc.) ir Nyderlandų (90 proc.) atstovų EP skelbia savo susitikimus.

Aktyviausiai susitikimus viešino Žaliųjų frakcijos / Europos laisvojo aljanso (vid. 112 susitikimų) ir „Atnaujinkime Europą“ frakcijos nariai (vid. 61 susitikimas).

Briuselyje priimami sprendimai tiesiogiai prisideda prie pokyčių mūsų šalyje. Labai norėčiau, kad mūsų europarlamentarai dar labiau prisidėtų prie skaidresnio teisėkūros proceso, pranešdami, su kuo susitinka darbo metu ir kokios interesų grupės aktyviai siekia dalyvauti sprendimų priėmime,“ – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyvų vadovė Ieva Dunčikaitė.

Europos Parlamentas šios kadencijos pradžioje 2019 m. įvedė naujas taisykles, kuriose numatoma, kad komitetų pirmininkai, pranešėjai ir šešėliniai pranešėjai susitikimus su lobistais ir interesų grupių atstovais turi skelbti EP svetainėje. Naujos taisyklės taip pat skatina visus europarlamentarus savanoriškai viešinti savo susitikimus.

Apžvalgoje pateikiama informacija apie EP atstovų susitikimus su interesų grupėmis nuo kadencijos pradžios iki 2022 m. liepos 1 d. Ji surinkta tiesiogiai iš individualių europarlamentarų paskyrų EP puslapyje ir buvo aktuali 2022 m. rugsėjo 12 d. Visa informacija apie daugiau nei 28 tūkst. susitikimų, kuriuos paviešino 412 Europos Parlamento narių, skelbiama reguliariai atnaujinamoje internetinėje svetainėje EU Integrity Watch.

Daugiau informacijos: Ieva Dunčikaitė, iduncikaite@transparency.lt, +370 5 212 69 51

Dėl metodologinių klausimų kviečiame kreiptis į „Transparency International“ ES skyrių: EUPress@transparency.org, +32 2 893 24 58.

Daugiau informacijos anglų k. galite rasti čia.

 Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School