Naujienų archyvas

Būsiu sąžiningas teisininkas!

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 31, 2012


Tarptautinės antikorupcijos dienos proga teisės studentai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengė iniciatyvą „Būsiu sąžiningas teisininkas“, kurios metu skatino savo kolegas pasisakyti už sąžiningumą teisininko profesijoje ir tarti „ne“ korupcijai.

Akcijos metu studentai diskutavo su savo kolegomis ir dalino lipdukus su užrašais „Būsiu sąžiningas teisininkas“,  „Būsiu sąžiningas antstolis“, „Būsiu sąžiningas prokuroras“, „Būsiu sąžiningas teisėjas“, „Būsiu sąžiningas advokatas“, „Būsiu sąžiningas muitininkas“, „Būsiu sąžiningas notaras“ ir „Esu sąžiningas žmogus“.

Šia iniciatyva studentai siekė pradėti diskusijas apie korupcijos lygį teisės sistemoje.

Remiantis 2011 m. Lietuvos korupcijos žemėlapio tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai vienomis labiausiai korumpuotų institucijų Lietuvoje laiko teismus (42 proc.), policiją (38 proc.) ir prokuratūrą (20 proc.). Teisės studentai teigia, jog studijų metu trūksta diskusijų, kodėl susiklosto tokia visuomenės nuomonė bei kaip tai keisti.

Iniciatyvoje dalyvavo Europos studentų teisininkų asociacijos (ELSA) atstovybės, Mykolo Romerio Universiteto, Vilniaus Universiteto, Vytauto Didžiojo Universiteto Teisės fakulteto,  Kazimiero Simonavičiaus Universiteto  ir Lietuvos verslo kolegijos teisės studentai. Akcija prasidėjo gruodžio 10 d.  ryte Lietuvos verslo kolegijoje Klaipėdoje,  po pietų persikėlė į Vytauto Didžiojo Universitetą Kaune.

Gruodžio 11 d. iniciatyvą pratęsė Vilniaus Universiteto, Mykolo Romerio ir Kazimiero Simonavičiaus universitetų teisės studentai.

Tris dienas iš eilės vykusiuose renginiuose studentai aptarė akcijos rezultatus su įvairių institucijų atstovais ir ieškojo sprendimų, kaip sumažinti korupciją teisės sistemoje.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School