Naujienų archyvas

Didžioji dauguma futbolo asociacijų viešai neatsiskaito už savo veiklą

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta sausio 05, 2016


sport

4 iš 5 futbolo asociacijų (81 proc.) neviešina finansinių ataskaitų, 9 iš 10 (85 proc.) neskelbia jokios informacijos apie savo veiklą, rodo “Transparency International” atliktas futbolo organizacijų atskaitingumo tyrimas. Lietuvos futbolo federacija tenkina minimalius atskaitingumo standartus, tačiau viešai nedeklaruoja savo vertybių ir etikos normų.

Tyrime vertinta, ar Tarptautinę futbolo federaciją (FIFA) sudarančios 6 futbolo konfederacijos ir 209 nacionalinės futbolo asociacijos narės viešai skelbia savo finansus, veiklos statutus, veiklos ataskaitas bei etikos kodeksus.

Lietuvos futbolo asociacija (LFF) teigiamai įvertinta trijose kategorijose iš keturių galimų- jos svetainėje nerasta informacijos apie etikos kodeksą. Latvijos futbolo asociacija surinko visus galimus taškus, tuo metu Estijos futbolo asociacija viešina tik veiklos statutą.

Tuo metu nė viena pasaulio futbolo konfederacija netenkina net minimalių informacijos viešumo reikalavimų.

Atskaitingiausios buvo Jungtinės Karalystės, Kanados, Danijos, Vengrijos, Islandijos, Italijos, Japonijos, Latvijos, Naujosios Zelandijos, Šiaurės Airijos, Airijos, Norvegijos, Portugalijos ir Švedijos futbolo asociacijos. Jos geriausiai informuoja žmones apie tai, ką veikia, kam išleidžia savo pinigus bei kokiomis vertybėmis vadovaujasi.

Mažiausiai atskaitingos – Madagaskaro, Fidžio, Haičio, Maldyvų, Libijos, Mozambiko ir Nigerijos futbolo asociacijos.

“Transparency International” vertino, kiek atskaitingos yra šešios futbolo konfederacijos (Azijos futbolo konfederacija, Afrikos futbolo konfederacija, Pietų Amerikos futbolo konfederacija, Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų asociacijų futbolo konfederacija, Okeanijos futbolo konfederacija bei Europos futbolo federacijų asociacija) ir 209 nacionalinės asociacijos.

“Transparency International” organizacijų interneto svetainėse skelbiamą informaciją vertino 2015 m. rugsėjo – lapkričio mėn. Atlikti įvertinimai buvo siųsti visoms organziacijoms, jos turėjo galimybę peržiūrėti duomenis ir, esant būtinybei, juos patikslinti.

Su tyrimu kviečiame susipažinti čia.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School