Naujienų archyvas

ES Rytų partnerystė

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta lapkričio 27, 2013


Rytų partnerystės viršūnių susitikimo išvakarėse „Transparency International“ ragina teikti daugiau informacijos apie ES finansinės paramos panaudojimą Rytų kaimynystės šalyse bei viešinti Asociacijų ir kitas sutartis dar iki jų pasirašymo.

Iš anksto paviešinus su ES besiderančių šalių sutartis ar jų dalis, gyventojai galėtų detaliau susipažinti su ES reikalavimais ir vietos politikų įsipareigojimais dar iki sutarčių pasirašymo ar atmetimo. „Transparency International“ taip pat ragina teikti daugiau informacijos apie finansinę paramą šalims partnerėms bei šių pinigų panaudojimą, taip pat užtikrinti vieningą ES institucijų požiūrį į Rytų partnerystės šalyse vykstančius procesus.

„Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Vilniuje galėtų būti puiki pradžia skaidresniam ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimui. Viliamės, kad į Lietuvą atvykę politikai susitars taikyti aukštesnius skaidrumo standartus skirstant ir naudojant ES finansinę paramą bei viešinant bendradarbiavimo sutartis“,- sakė „Transparency International“ atstovybės Europos Sąjungai vadovas Carl Dolan.

Per pastaruosius penkis metus Rytų partnerystės šalyse, išskyrus Gruziją, korupcija didėjo arba nekito, rodo Korupcijos suvokimo indeksas. 2013 m. Korupcijos barometro duomenimis, labiausiai korumpuotos sritys šiose šalyse išliko teismai, policija ir sveikatos apsauga.

Rytų partnerystės šalys- Armėnija, Azerbaidžianas, Baltarusija, Moldova, Gruzija ir Ukraina.

„Transparency International“ atstovybės Europos Sąjungai parengtą situacijos analizę bei rekomendacijas (anglų kalba) galite rasti čia:  Icon (51,4 KB)

Daugiau informacijos:

Nienke Palstra

„Transparency International“ atstovybė Europos Sąjungai
+32 2 23 58643
npalstra@transparency.org

Rugilė Trumpytė

„Transparency International“ Lietuvos skyrius
+37052126951Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School