Kas ketvirtas Lietuvos europarlamentaras skelbia susitikimus su lobistais 

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta birželio 29, 2020


Vienas iš keturių Europos Parlamento (EP) narių iš Lietuvos (3 iš 11) skelbia apie savo susitikimus su lobistais ir interesų grupėmis. Lietuvos atstovai užima 19 vietą iš 27 pagal susitikimus viešinančių europarlamentarų dalį. Kas trečias EP narys (259 iš 704) paviešino po bent vieną tokį susitikimą, rodo „Transparency International“ Europos Sąjungos skyriaus pirmą kartą atlikta apžvalga.

Lietuvos europarlamentarai – Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius ir Petras Auštrevičius – paviešino 17 susitikimų. Jie daugiausia susitiko su nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovais.

Panašiai į Lietuvos atstovus (27 proc.) susitikimus skelbia Airijos (31 proc.) bei Slovakijos (29 proc.) europarlamentarai. 9 iš 10 Švedijos (90 proc.), 8 iš 10 Liuksemburgo (83 proc.), 7 iš 10 Suomijos (71 proc.) atstovų EP skelbia susitikimus, tačiau to nėra padaręs nei vienas Kroatijos ir Kipro delegacijų narys.

Tik dviejų frakcijų – Žaliųjų frakcija / Europos laisvasis aljansas  (91 proc.) ir „Atnaujinkime Europą“ (57 proc.) – nariai turi daugiau negu pusę atstovų, kurie paskelbė po bent vieną susitikimą. Nepriklausomi EP nariai nėra paskelbę tokios informacijos.

Europos Parlamentas šios kadencijos pradžioje 2019 m. įvedė naujas taisykles, kuriose numatoma, kad komitetų pirmininkai, pranešėjai ir šešėliniai pranešėjai susitikimus su lobistais ir interesų grupių atstovais turi skelbti EP svetainėje. Naujos taisyklės taip pat skatina visus europarlamentarus savanoriškai viešinti savo susitikimus.

Džiaugiuosi, kad kolegos Briuselyje taip pat skiria vis daugiau dėmesio lobistinės veiklos skaidrumui bei vis geriau supranta, su kuo susitinka Europos Parlamentaro nariai. Tikiuosi, jog po metų Lietuvos europarlamentarai niekuo nenusileis kolegoms iš Švedijos ar Suomijos ir atsidurs tarp daugiausia savo susitikimus skelbiančių politikų,“ – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. 

Apžvalgoje pateikiama informacija surinkta tiesiogiai iš individualių europarlamentarų paskyrų EP puslapyje ir buvo aktuali 2020 m. birželio 19 d. Visa informacija apie daugiau nei 8300 susitikimų, kuriuos paskelbė 259 Europos Parlamento nariai, skelbiama kiekvieną mėnesį atnaujinamoje internetinėje svetainėje EU Integrity Watch.

Daugiau informacijos: Sergejus Muravjovas, sergejus@transparency.lt,  +370 5 212 69 51

Dėl metodologinių klausimų kviečiame kreiptis į Raphaël Kergueno iš „Transparency International“ ES skyriaus: rkergueno@transparency.org, +32 2 893 24 58 

Daugiau informacijos anglų k. galite rasti čiaDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School