Naujienos

Iniciatyva “Jonvabaliai.lt” nominuota tarptautiniam “RegioStars” apdovanojimui

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta liepos 13, 2016


Kolektyvinė skaidrumo iniciatyva “Jonvabaliai.lt”, skatinanti Europos Sąjungos (ES) lėšų gavėjus išsamiau atsiskaityti, kaip buvo panaudoti ES pinigai, nominuota tarptautiniam apdovanojimui “RegioStars 2016”. Savanoriškoje “Jonvabaliai.lt” iniciatyvoje dalyvauja kas tryliktas ES lėšų gavęs projektas, jų vertė – 655,65 mln. eurų. 

“Jonvabaliai.lt” tikslas – paskatinti ES lėšų gavusias organizacijas viešai atsiskaityti už įgyvendintus projektus ir atskleisti, kiek konkrečiai lėšų jos gavo iš ES struktūrinių fondų, kokių tikslų siekė, ar įgyvendinant projektus keitėsi jų pirminiai biudžetai, ar viešinamos sutartys bei kita informacija.

Prie iniciatyvos prisijungė projektai, gave finansavimą 2007 – 2013 m. Tuo laikotarpiu ES lėšomis Lietuvoje buvo finansuota 8300 projektų. Prie “Jonvabalių” prisijungė 633.

“RegioStars 2016” – tai Europos Komisijos apdovanojimas, įteikiamas už inovatyvias iniciatyvas. Šiemet jam buvo nominuoti 104 projektai iš įvairių ES valstybių. Remiantis inovatyvumo, poveikio, tvarumo ir bendradarbiavimo kriterijais komisija atrinko 23.

Laimėtojai paaiškės spalio pradžioje.

Kolektyvinę “Jonvabaliai.lt” iniciatyvą sukūrė LR Finansų ministerija, asociacijos „Investors’ Forum“, „Žinių ekonomikos forumas“, Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir “Transparency International“ Lietuvos skyrius.

Iniciatyvą koordinavo komunikacijos agentūra “IC Baltic”.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School