Naujienų archyvas

Iš spaudos išėjo TILS direktoriaus R. Juozapavičiaus sudarytas straipsnių rinkinys "Skaidrumas ir korupcija Lietuvoje". Netrukus ši knyga turėtų pasirodyti knygynuose. Vėliau knygą bus galima įsigyti TILS biure.

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta sausio 27, 2005


Akiros Kurosavos filmo “Septyni samurajai” pabaigoje po kruvinos kaimo gynybos nuo plėšikų gaujos likę gyvi trys samurajai tylomis stebi, kaip vakarykščią mirtiną grėsmę ir savo buvusius gynėjus užmiršę valstiečiai vėl su dainom dirba laukuose. Vėl niekam nebereikalingas kaimiečių kariuomenei vadovavęs žilas samurajus sako ginklo draugams: “Vis dėlto mes vėl pralaimėjome. Tie valstiečiai su savo žeme – jie yra nugalėtojai. Ne mes”.

Niekas niekada nebus laimėtojas, jei jo arba jos neparems ir nepriims budri bendruomenė, dėl kurios interesų jis ar ji kovoja ar triūsia. Knygoje “Skaidrumas ir korupcija Lietuvoje” surinkti straipsniai yra dvylikos autorių asmeninio pasipriešinimo korupcijai rezultatas. Jų įžvalgos apie korupcijos prigimtį bus prasmingos tik tada, kai jos taps bendruomenės nuosavybe. Su jų nuomonėmis galima nesutikti, bet kol mes neturėsime bendro sutarimo, su kuo mes susidūrėme, ką daryti, kaip gintis – tol korupcijos žvėris draskys mus po vieną ir skurdins visus kartu kaip naciją.

Nuoširdžiai dėkojame Europos Sąjungai ir Jungtinių Tautų vystymo programai, parėmusioms mūsų organizaciją, korupcijos tyrimus ir šį leidinį.

Leidyklos “Pasviręs pasaulis“ įšleistoje knygoje “Skaidrumas ir korupcija Lietuvoje” Jūs rasite šiuos straipsnius:

A. Dobrynino “Lietuvos korupcijos žemėlapis – 2004: Lietuvos gyventojai apie korupciją, kyšininkavimo patirtį ir visuomenės antikorupcinį potencialą”

A. Račo “Politinių kampanijų finansavimas: kaip uždaryti landas neaiškios kilmės lešoms?”

J. Piliponytės “Kodėl tiek triukšmo dėl politinės korupcijos Lietuvoje?”

A. Svirbutavičiūtės “Žiniasklaida korupcijos gniažtuose”

G. Nausėdos “Korupcija – vėžio ląstelė sveikame ekonomikos kūne”

K. Zaborsko “Kovos su korupcija problemos dabartiniame raidos etape”

D. Radzevičiaus “Kovotojas su korupcija negali būti korumpuotas, arba kuo pavojinga korupcija žiniasklaidoje“

M. Vidūnaitės: „Kodėl Lietuvos vyriausybei būtina įgyvendinti aktyvią antikorupcinę politiką, arba kaip nepraleisti istorinės galimybės“

I. Makaraitytės: „Politinė korupcija Lietuvoje: prielaidos ir sprendimo galimybės“

R. Kuodžio „Viešųjų projektų kaštų ir naudos analizė – pagrindinė kovos su korupcija ir valdininkų nemokšiškumu priemonė“

J. Palidauskaitės, A. Raudonienės „Antikorupcinė kultūra kaip korupcijos priešnuodis“.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School