Politikos skaidrumas
Pranešimai spaudai

Kas trečias Seimo narys skelbia su kuo susitinka darbo metu

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 06, 2017


Kas trečias Seimo narys viešino, su kokių organizacijų atstovais ir registruotais lobistais susitiko Seimo pavasario sesijos metu. 9 iš 10 vi susitikimų viešino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (317 iš 475 susitikimų) ir LR Liberalų sąjūdžio (106 iš 475) politikai. Tai paaiškėjo „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) peržiūrėjus Seimo narių oficialius darbo kalendorius ir asmenines svetaines.

Daugiausiai susitikimų paskelbė Liberalų sąjūdžio narys Simonas Gentvilas – 48, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Bronius Markauskas – 41, Aurelijus Veryga – 36, Viktoras Pranckietis – 35, Virginija Vingrienė – 30.

Bent vieną susitikimą su interesų grupėmis paskelbė 45 Seimo nariai. Po bent vieną susitikimą yra deklaravę pusė (50 proc.) Liberalų sąjūdžio, beveik pusė (47 proc.) Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei kas šeštas (16 proc.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių. Mišrioji Seimo narių grupė turi 3, Lietuvos socialdemokratų frakcija – 2, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija – 1 atstovą, kuris viešino susitikimus su interesų grupių atstovais.

Daugiausiai parlamentarai viešino susitikimų su verslo asociacijomis bei verslininkais (185), NVO atstovais (170), profsąjungomis (20) ir su meno, mokslo ir religinių bendruomenių atstovais (96).

Tuo metu apie susitikimus su registruotais lobistais (5) skelbė tik 3 politikai: Aušra Maldeikienė iš partijos „Lietuvos sąrašas“, Tomas Tomilinas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Simonas Gentvilas iš Liberalų sąjūdžio.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai neviešina jokios informacijos apie savo darbotvarkes.

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2017 m. kovo 10 d. – rugpjūčio 16 d. oficialiuose darbo kalendoriuose ir asmeninėse svetainėse daryti įrašai, kuriose nurodyta, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko.

Daugiau apie Seimo narių susitikimus galite rasti čia.

Daugiau informacijos:
Sergejus Muravjovas, sergejus@transparency.lt, +370 689 97579Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School