Naujienų archyvas

Korupcijos rizikos skirstant ES fondus Lietuvoje

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta liepos 30, 2013


Šiandien TILS surengė viešąją konsultaciją, skirtą aptarti parengtą rizikų vertinimo analizę „Korupcijos rizikos skirstant ES fondus Lietuvoje”. Renginio metu pristatytos esminės šios analizės įžvalgos, ji papildyta renginyje dalyvavusių asmenų, tiesiogiai dirbančių paramos skirstymo ir administravimo procese, įžvalgomis. Galutinį, šiomis įžvalgomis papildytą analizės tekstą lietuvių ir anglų kalbomis netrukus galėsite parsisiųsti mūsų tinklapyje.

Ši rizikų ir prevencijos priemonių analizė – tai dalis 2012 metais pradėto tarptautinio projekto „EU Funds Watch“ („ES lėšų stebėjimas“), finansuojamo Europos kovos su sukčiavimu tarnyba. Bendras projekto tikslas yra surinkti, išanalizuoti ir keistis būdais, kuriais dalyvaujančiose šalyse būtų galima užkirsti kelią sukčiavimui ir korupcijai naudojant ES fondus, taip praplečiant žinias apie ES fondų valdymo pavojus.

Šios vertinimo užduoties pagrindinis tikslas yra išanalizuoti korupcijos ir sukčiavimo pavojus visoje ES struktūrinių fondų sistemoje Lietuvoje, koncentruojantis į procedūrines problemas ir prevencinius įrankius.

Šis renginys ir visa parengta studija yra projekto, finansuojamo Europos Sąjungos „Hercule II“ programos (2007–2013), dalis. Šią programą įgyvendina Europos Komisija. Programa buvo sukurta, siekiant skatinti veiklą, kuria kovojama su sukčiavimu, darančiu įtaką ES finansinei gerovei, įskaitant cigarečių kontrabandą ir jų klastojimą (daugiau informacijos rasite:

http://ec.europa.eu/anti_fraud/about-us/funding/index_en.htm)

Diskusijos metu pristatytas leidinys atspindi tik studijos autoriaus požiūrį ir Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį leidinyje pateiktos informacijos panaudojimą.

olaf-logo.jpg                                             logo_herculeii_en.jpgDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School