Šiame tarptautiniame „Transparency International“ tinklo renginyje šiemet dalyvaus beveik aštuoniasdešimt jaunimo lyderių iš dvidešimt keturių pasaulio šalių. Vasaros mokyklos tikslas yra suteikti dalyviams konkrečių praktinių žinių, kaip aktyviai kurti skaidrią ir atskaitingą visuomenę.
Studentams paskaitas skaitys patyrę antikorupcijos ir skaidrumo ekspertai iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Šveicarijos, Čekijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos. Mokyklos dalyviai išgirs J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo žodžius.
„Mokyklos tikslas yra įkvėpti ateities lyderius siekti pokyčių savo kasdieniame gyvenime. Mūsų patirtis rodo, kad daug jaunų žmonių domisi antikorupcinėmis iniciatyvomis, bet netiki, jog gali ką nors pakeisti, jei mato neteisybę arba galimą korupcijos atvejį, nežino, kaip aktyviai siekti didesnio skaidrumo iš politikų, valstybės tarnautojų ar privataus sektoriaus atstovų. Tikime, kad mokykla gali tapti puikia bendravimo platforma bendraminčiams ir impulsu visiems skirti daugiau dėmesio antikorupciniam švietimui. Jau dabar matome, kad pernai vykusios pirmosios mokyklos dalyviai dalinasi idėjomis ir palaiko tarpusavio sąntykius ir mokyklai pasibaigus, susidomėjimas mokykla išaugo, o mūsų parodytą pavyzdį siekiama atkartoti kitose šalyse,“ – teigia „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovas Sergejus Muravjovas.
„Vienas iš strateginių „Transparency International“ tikslų yra didesnis dėmesys jaunimo vertybėms ir aktyvesnis jaunų žmonių įsitraukimas į antikorupcines iniciatyvas. Taigi Vasaros mokykla Vilniuje yra labai svarbus viso „Transparency International“ tinklo renginys. Jis suburia į vieną vietą patyrusius antikorupcijos ekspertus ir jaunosios kartos atstovus ir parodo, kad kova su korupcija yra konkretūs veiksmai, kurių gali imtis kiekvienas iš mūsų,“ – pastebi „Transparency International“ direktoriaus pavaduotojas Miklosas Marschallas.
TILS taip pat primena, kad Lietuvoje šiuo metu skiriama labai mažai dėmesio jaunimo antikorupciniam švietimui. Nėra aiškaus kriterijaus, kuris leistų įvertinti dėstytojų pastangas mokyti Lietuvos jaunimą pilietiškumo, skaidrumo ar gerojo valdymo. Kovodama su korupcija, valstybė skiria tik minimalius pajėgumus švietimui.
Penkias dienas truksiančio anglų kalba vykstančio paskaitų, diskusijų ir praktinių užsiėmimų metu dalyviai aptars viešojo ir privataus sektorių korupcijos priežastis bei būdus su ja kovoti. Dalyviai taip pat diskutuos apie korupciją sporte, santykį tarp korupcijos ir organizuoto nusikalstamumo, interneto įrankių vaidmenį siekiant didesnio skaidrumo ir atskaitingumo.
Tarptautinę „Transparency International“ mokyklą organizuoja „Transparency International“ Lietuvos skyrius, bendradarbiaudamas su Mykolo Romerio universitetu. Mokyklą remia Juodosios jūros regioninio bendradarbiavimo fondas, Suomijos bei JAV ambasados Vilniuje, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir „Transparency International“ Sekretoriatas.
Visiems studentams, sėkmingai išklausiusiems Vasaros mokyklos kursą, bus įskaityta 2 ECTS kreditų.
Daugiau informacijos apie Vasaros mokyklą rasite puslapyje www.tischool.lt