Pranešimai spaudai

„ManoSeimas.lt“ iniciatyva pelnė prestižinį „World Summit Awards“ apdovanojimą Skaitmeninės valdžios ir piliečių įtraukties kategorijoje

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta vasario 07, 2022


ManoSeimas.lt“ iniciatyva pelnė prestižinį „World Summit Awards“ apdovanojimą Skaitmeninės valdžios ir piliečių įtraukties kategorijoje. 

„World Summit Awards“ skiriami geriausiems pasaulyje skaitmeniniams sprendimams aštuoniose kategorijose, prisidedantiems prie Jungtinių Tautų iškeltų Darnaus vystymosi tikslų.

Iš viso, 2021 m. „World Summit Awards“ buvo pateikti apie 8000 skaitmeninių sprendimų, iš kurių buvo atrinkta 40 laimėtojų iš 29 šalių. Konkursas rengiamas nuo 2003 m. (wsa-global.org).

Mūsų komandai šis apdovanojimas – tai didelė paskata tęsti pradėtus Lietuvos politikos skaidrinimo darbus. ManoSeimas.lt pradėjome kurti prieš 10 metų tuo metu Anglijoje studijavusio Igno Rubiko iniciatyva. Prisipažinsiu, tada galėjome tik pasvajoti, kad svetaine pasinaudos ir apie politikus daugiau sužinos net 140 tūkstančių žmonių, o pati platforma taps svarbiu viešosios politikos įrankiu. Pavyzdžiui, nuolatiniai ManoSeimas.lt tobulinimo darbai suteikė galimybę kartu su kolegomis Seime paversti mūsų parlamentą vienu atviriausių pasaulyje. Mano galva, ManoSeimas.lt yra geras viešojo sektoriaus turimų duomenų galios ir naudos pavyzdys. Labai norėčiau, kad WSA pripažinimas paskatintų kolegas kurti naujas sėkmės istorijas ir atverti dar daugiau visuomenei svarbių duomenų“, – sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

ManoSeimas.lt suteikia galimybę žurnalistams, rinkėjams bei kitiems suinteresuotiems asmenims greitai ir paprastai sužinoti, kiek atskaitingi yra parlamentarai, kaip priiminėjami sprendimai Seime ir kas juose dalyvauja.

ManoSeimas.lt pirmą kartą visuomenei buvo pristatytas 2012 m. 2020 m. svetainė buvo pilnai atnaujinta. Joje skelbiami tiek surinkti pirminiai, tiek susisteminti duomenys apie tai, dėl kokių teisės aktų dažniausiai svarstė Seimo komitetai 2016-2020 m. ir kokie viešojo sektoriaus bei interesų grupių atstovai dalyvavo šiuose svarstymuose. Taip pat svetainėje skelbiama, kaip Seimo nariai viešina savo darbotvarkes ir praneša apie susitikimus su įvairių interesų grupių atstovais ar kitais politikais bei kas iš jų gauna ilgalaikius leidimus į Seimą.

ManoSeimas.lt naudojami duomenys yra (1) gauti užklausų būdu, remiantis Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu, (2) viešai prieinami, (3) skelbiami atvirų duomenų formatu puslapyje www.lrs.lt.

Daugiau informacijos:

Ieva Dunčikaitė, iduncikaite@transparency.lt, +370 5 212 69 51Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School