Naujienų archyvas

ManoSeimas.lt

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta kovo 10, 2014


Seimo pavasario sesijos pirmąją dieną, „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pristato atnaujintą www.ManoSeimas.lt svetainę. Šis tinklapis leis gyventojams lengviau sekti Seimo narių balsavimus, interaktyviai palyginti savo poziciją su jų sprendimais, bei kurti savo pačių balsavimų istoriją. Tuo metu žurnalistams sudaryta galimybė perkelti Seimo narių balsavimų vizualizacijas į savo straipsnius. 

„Tikime, jog šis tinklapis suteiks gyventojams galimybę reikalauti didesnio atskaitingumo, o Seimo kadencijos pabaigoje – geriau suprasti, kokias pažiūras ir interesus atstovavo jų išrinkti politikai“,- sakė TILS projektų vadovas Karolis Granickas.

www.ManoSeimas.lt naudoja duomenis iš Lietuvos Respublikos Seimo oficialios svetainės. Tinklapio duomenys atsinaujina kas penkias minutes.

TILS taip pat atkreipia dėmesį į tai, jog LR Seimas vis dar neteikia savo duomenų atvirais formatais, kas apsunkina darbą kuriant tokius įrankius kaip manoseimas.lt. Nors Lietuva prisijungė prie Atviros valdžios partnerystės ir dažnai deklaruoja siekianti daugiau skaidrumo, Lietuvos institucijos vis dar nesiima apčiuopiamų veiksmų atverti savo duomenis visuomenei ir neišnaudoja atvirų duomenų potencialo.

Daugiau informacijos: Karolis Granickas, +370 611 33887, karolis@transparency.lt ir Sergejus Muravjovas, +370 689 97579, +370 5 212 6951, sergejus@transparency.ltDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School