Naujienų archyvas

ManoSeimas.lt

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 10, 2015


Seimo nariai dalyvauja tik vos daugiau nei pusėje (53 proc.) visų plenariniuose posėdžiuose vykstančių balsavimų, rodo „Transparency International” Lietuvos skyriaus (TILS) Seimo darbą analizuojanti svetainė „ManoSeimas.lt”. Aktyviausiai šios kadencijos Seime balsuoja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei Tvarkos ir Teisingumo frakcijų nariai (61 proc.), rečiausiai balsuoja Liberalų sąjūdžio frakcija (40 proc.).

Šios kadencijos Seime dažniausiai priimami valdančiosios Lietuvos Socialdemokratų partijos frakcijos pateikti teisės aktų projektai – buvo priimta 29 proc. jos pateiktų teisės aktų. Po jos rikiuojasi koalicijos partneriai – „Darbo partija” (19 proc.), partija „Tvarka ir teisingumas” (16 proc.) bei opozicinė partija „Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“ (15 proc.).

Tarp 20 Seimo narių, kurie sėkmingiausiai pasiūlo teisės aktų projektus, tik trys yra ne valdančiosios koalicijos nariai: Stasys Šedbaras (46 proc. pasiūlymų priimti), Emanuelis Zingeris (44 proc.) ir Liutauras Kazlavickas (35 proc.).

Net 20 Seimo narių nepasirašė nė po vienu teisės akto pasiūlymu, kuris vėliau būtų priimtas. Liberalų sąjūdžio frakcijos narė, nepartinė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra vienintelė parlamentarė, kuri kol kas nepateikė nė vieno teisės akto projekto.

Tarp dešimt mažiausiai balsavusių Seimo narių net šeši yra buvę ar esami ministrai – tai buvusi Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, premjeras Algirdas Butkevičius, Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„Tikiuosi, kad ši svetainė Lietuvos gyventojams padės greičiau ir paprasčiau suprasti, ar jie yra patenkinti savo išrinktų Seimo narių darbu. Šiuo metu svetainėje pateikėme informaciją, kurią įmanoma išgauti iš viešai pateiktų duomenų, tačiau daug ko visuomenė dar negali sužinoti. Pavyzdžiui, politikų viešai skelbiamos darbotvarkės dažnai neleidžia sudaryti pilno vaizdo, su kuo jie susitinka darbo metu ir kokių interesų grupių atstovai jiems gali daryti įtaką“, – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Atnaujintoje svetainėje „ManoSeimas.lt” galima greitai ir paprastai sužinoti Seimo narių biografijas, narystę komitetuose, kiek aktyviai jie dalyvauja posėdžiuose ir balsavimuose, kiek ir kokiomis temomis pasisako, jų pasisakymų išklotines, kokius teisės aktų projektus siūlo, su kokiais Seimo nariais tai dažniausiai daro bei kiek šie pasiūlymai būna sėkmingi.

Manoseimas.lt lankytojai taip pat gali pamatyti, kaip 2008-2012 metais Seimo nariai balsavo dėl svarbiausių Seime svarstomų įstatymų ir palyginti savo ir Seimo narių pozicijas.

Daugiau informacijos: manoseimas.lt,

Sergejus Muravjovas, +370 68997579, sergejus@transparency.lt.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School