Antikorupcinis ugdymas
Pranešimai spaudai

Moksleiviams svarbiausia vertybė mokykloje – sąžiningumas

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 19, 2019


Tarptautinės antikorupcijos dienos proga moksleiviai iš beveik 100 mokyklų kūrė savo vertybių žemėlapius. Dauguma jų pažymėjo, kad jiems mokykloje svarbiausia sąžiningumas, pagarba, drąsa bei kūrybiškumas. Šioje iniciatyvoje dalyvavo mokyklos iš 61 Lietuvos vietovės.

Visos skaidrumo iniciatyvoje dalyvavusios mokyklos yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo“, kuris jungia kas šeštą (197) Lietuvos mokyklą, narės. Šią ir praeitą savaitę jų moksleiviai diskusijų metu dėliojo spalvotas mozaikas, kuriose atsispindi bene 30 įvairių vertybių: nuo sąžiningumo ir tolerancijos iki taikos bei laisvės.

„Džiugu, kad vis daugiau mokyklų išbando naujus būdus, kaip įtraukti moksleivius į diskusijas ir skatinti skaidrumą savo aplinkoje. Iš savo patirties matome, kad tokie pokalbiai mokyklų bendruomenėse yra labai naudingi. Tikiuosi, kad ši iniciatyva paskatino ne tik moksleivius, bet ir visą mokyklos bendruomenę susimąstyti apie jiems svarbiausių vertybių reikšmę jų aplinkoje“, – sakė šio tinklo koordinatorė Ieva Kimontaitė.

„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ per pastaruosius penkerius metus išaugo beveik keturis kartus: 2014 m. gruodį iniciatyvą pradėjo 50 mokyklų, šiemet jų – 197. Tinklo tikslas – padėti mokykloms dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvas.

Mokyklas į „Sąžiningumo mokyklų tinklą“ buria „Transparency International“ Lietuvos skyrius. Šių metų tinklo iniciatyvas remia Prancūzų institutas Lietuvoje bei Vašingtono lietuvių profesionalų klubas. Daugiau apie iniciatyvą galite skaityti čia.

Mokyklų sukurtus „Vertybių žemėlapius“ kviečiame pamatyti čia, su iniciatyvos taisyklėmis galite susipažinti čia.

Daugiau informacijos: Ingrida Kalinauskienė, ingrida@transparency.lt, +370 683 17320Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School