TILS: nepavyko suprasti gydymo įstaigų stebėtojų tarybų naudos

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta balandžio 13, 2017


Viešai atsiskaitydamas už savo veiklą septyniose Vilniaus gydymo įstaigose, “Transparency International” Lietuvos skyrius (TILS) abejoja stebėtojų tarybų gydymo įstaigose nauda ir teigia, kad skyriaus atstovams nepavyko suprasti, kaip gerai dirba jų stebimos gydymo įstaigos ir pačios stebėtojų tarybos.

2015 m. rudenį penki TILS atstovai tapo aštuonių gydymo įstaigų stebėtojų tarybų nariais. Jų tikslas buvo padėti šioms gydymo įstaigoms veikti skaidriau ir kokybiškiau.

Po metų, praleistų stebėtojų tarybose, TILS atstovai pastebi, kad:

  1. Neaišku, kokia yra stebėtojų tarybų ir jų narių pridėtinė vertė;
  2. Nepavyko išsiaiškinti, kaip palyginti gydymo įstaigas tarpusavyje ir suprasti, kuri dirba geriau, kaip jos tobulėja;
  3. Neaišku, pagal kokius kriterijus vertinti pačių stebėtojų tarybų veiklą;
  4. Daugeliu atveju nepavyko išsiaiškinti, kokius svarbiausius tikslus kasmet sau kelia stebimos gydymo įstaigos, kaip jos matuoja savo sėkmę;
  5. Gydymo įstaigų ataskaitos skirtos tik labai siauram ratui žmonių, trūksta lengvai suprantamos informacijos;
  6. Gydymo įstaigos yra skatinamos pristatyti savo sėkmes, tačiau itin mažai kalbama apie įstaigų  veiklos iššūkius.

„Nusprendėme, kad dar metams liksime stebėtojų tarybose, jei mums su sveikatos priežiūros sistemos atstovais artimiausiu metu pavyks geriau suprasti, kaip matuoti mūsų stebimų organizacijų pažangą. Taip pat siūlau gydymo įstaigoms pradėti kitaip atsiskaityti už savo veiklą bei labai aiškiai nurodyti, kaip jų veikla prisideda prie svarbiausių tikslų įgyvendinimo“, sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

2015 m. rugpjūčio 26 d. ir 2015 m. rugsėjo 9 d. sprendimais Nr. 1-165 ir Nr. A51-85179 penki TILS atstovai tapo Vilniaus sveikatos priežiūrų stebėtojų tarybos nariais.

Sergejus Muravjovas dalyvauja Centro poliklinikos ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės stebėtojų tarybose; Rūta Mrazauskaitė – Naujosios Vilnios poliklinikos ir Vilniaus raj. centrinės poliklinikos stebėtojų tarybose; Karolis Granickas – Vilkpėdės ligoninės stebėtojų taryboje; Rugilė Trumpytė – greitosios medicinos pagalbos stoties stebėtojų taryboje; Rytis Juozapavičius – Vilniaus miesto klinikinės ligoninės ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų stebėtojų tarybose.

2016 m. kovo 30 d. TILS informavo Vilniaus miesto savivaldybę, kad Rytis Juozapavičius pasitraukia iš Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų stebėtojų tarybos. Nuo 2017 m. Karolį Granicką Vilkpėdės ligoninėje pakeitė Ingrida Palaimaitė.

Daugiau informacijos: Sergejus Muravjovas, sergejus@transparency.lt +370 689 97579Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School