Politikos skaidrumas
Pranešimai spaudai

Parlamentarų susitikimai

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 10, 2020


Nuo kadencijos pradžios du trečdaliai Seimo narių (100 iš 154) paskelbė bent po vieną susitikimą su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Iš viso parlamentarai paskelbė 3968 tokius susitikimus. Tai paaiškėjo po „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktos Seimo narių darbotvarkių apžvalgos, kurios duomenys pateikiami svetainėje www.manoseimas.lt

Daugiausiai susitikimų nuo 2017 m. kovo paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Virginija Vingrienė (263), Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas (239), Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis (223), dabartinis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius (170), Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis (164), Mišrios Seimo narių grupės narė Aušrinė Armonaitė (148), Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Viktorija Čmilytė-Nielsen (146), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Kęstutis Mažeika (133), Aurelijus Veryga (124) ir Guoda Burokienė (108).

Aktyviausia Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė – Dovilė Šakalienė, kuri kadencijos metu paskelbė 66 susitikimus su interesų grupių atstovais. Daugiausiai susitikimų iš Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos deklaravo Linas Antanas Linkevičius (47), iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos – Andrius Kupčinskas (43), iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos – Jaroslav Narkevič (42).

Dažniausiai Seimo nariai susitikdavo su verslo asociacijomis ir verslininkais (1260), nevyriausybinių organizacijų atstovais (1184) bei mokslo ir meno atstovais (755). Apie savo susitikimus su registruotais lobistais (71) skelbė 29 Seimo nariai.

Beveik 8 iš 10 visų susitikimų paviešino pirmą kartą į Seimą išrinkti Seimo nariai (3065 susitikimus iš 3968).

Savo susitikimus su interesų grupių atstovais viešino 2 iš 5 frakcijų seniūnų ir 2 iš 5 komitetų pirmininkų.

„Net devyni iš dešimties dabartinių Seimo narių ir vėl kandidatuoja į Seimą, tad, tikiuosi, mūsų surinkti duomenys suteiks puikią galimybę įvertinti, kiek aktyviai šios kadencijos metu dirbo parlamentarai, su kuo jie bendravo ir kaip jie atrodo, palyginus su kitais Seimo nariais. Juk geras politikas yra aktyvus ir skaidrus politikas“, sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Parlamentarai daugiausiai susitikimų paskelbė per 2018 m. rudens sesiją (82 parlamentarai paskelbė 737 susitikimus su interesų grupėmis). Mažiausiai susitikimų buvo paskelbta praėjusios 2020 m. pavasario sesijos metu, kai 55 parlamentarai pranešė apie 371 susitikimą. Iš jų, 1 iš 10 Seimo narių paskelbė bent po vieną tokį susitikimą nuotoliniu būdu (21 susitikimas).

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų oficialiuose darbo kalendoriuose (skelbiamuose senajame ir naujajame lrs.lt interneto puslapiuose), asmeninėse svetainėse ir svetainėje manosusitikimai.lt daryti įrašai, kuriuose nurodyta, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko. 7 sesijų duomenys buvo skaičiuojami nuo 2017 m. kovo 10 d. iki 2020 m. rugpjūčio 16 d.

Dėl Seimo narių kaitos šios kadencijos metu iš viso dirbo 154 Seimo nariai.

Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia, pagrindinius frakcijų duomenis – čia, išsamesnius duomenis ir ankstesnių sesijų apžvalgas: www.manoseimas.lt

Daugiau informacijos:

Sergejus Muravjovas, sergejus@transparency.lt, +370 5 212 69 51

Iniciatyva finansuojama iš Europos Sąjungos vidaus saugumo fondo – policijos.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School