Politikos skaidrumas
Pranešimai spaudai

Nuo kadencijos pradžios parlamentarai turėjo beveik 2 tūkst. susitikimų su interesų grupių atstovais.

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 07, 2022


Nuo šios Seimo kadencijos pradžios parlamentarai paskelbė 1887 susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Praėjusi sesija yra aktyviausia šio Seimo sesija – 73 parlamentarai pranešė apie 708 susitikimus 2022 m. pavasarį. Tai paaiškėjo po „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktos Seimo narių darbotvarkių apžvalgos, kurios duomenys pateikiami svetainėje www.manoseimas.lt.

Prieš metus, 2021 m. pavasarį, 70 parlamentarų paskelbė 654 susitikimus, 2021 metų rudenį – 68 parlamentarai – 525 susitikimus.

Daugiausiai susitikimų 2022 m. pavasario sesijos metu deklaravo Laisvės frakcijos narė Aušrinė Armonaitė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen – po 51 susitikimą, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Monika Navickienė – 45 susitikimus ir Jurgita Šiugždinienė – 44 susitikimus bei Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas – 43 susitikimus.

Aktyviausiai, kaip ir praėjusias dvi sesijas, susitikimus skelbė Laisvės frakcijos nariai. Visi šios frakcijos nariai (11 iš 11) pavasario sesijos metu deklaravo bent po vieną susitikimą su interesų grupių atstovais, iš viso – 155 tokius susitikimus.

10 iš 12 Liberalų sąjūdžio frakcijos narių paviešino 76 susitikimus, 7 iš 12 Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių deklaravo 27 susitikimus, 8 iš 16 Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių paviešino 42 susitikimus, 23 iš 50 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių – 302 susitikimus, 7 iš 20 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių – 34 susitikimus, 3 iš 9 Darbo partijos frakcijos narių paviešino 12 susitikimų su interesų grupių atstovais ir registruotais lobistais, tiek pat Lietuvos regionų frakcijos narių (3 iš 9) paskelbė 9 susitikimus.

„Politikos skaidrumas įgauna vis didesnę svarbą. Artimiausiu metu prasidės oficiali savivaldos rinkimų kampanija, kurioje dalyvaus ir dalis Seimo narių. Tikiuosi, kad šie duomenys ne tik padės rinkėjams geriau atsakyti į klausimą, kiek geri – aktyvūs ir skaidrūs – jų renkami politikai, bet ir paskatins kiekvieną parlamentarą iki šios kadencijos pabaigos išsamiai papasakoti apie savo veiklą“, – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyvų vadovė Ieva Dunčikaitė.

Savo susitikimus su interesų grupių atstovais viešino 4 iš 8 frakcijų seniūnų ir 9 iš 16 komitetų pirmininkų.

Daugiausiai susitikimų vyko su verslininkais ir verslo asociacijomis (221). Iš jų, 52 susitikimai vyko su lobistų sąraše registruotomis verslo asociacijomis ir įmonėmis. Kas ketvirtas susitikimas (181 iš 708) vyko su NVO ir kitomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis bei švietimo įstaigų ir mokslo atstovais (161).

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2022 m. kovo 10 d. – 2022 m. rugpjūčio 16 d. oficialiuose darbo kalendoriuose paskelbti susitikimai.

Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia, daugiau informacijos apie atliktą studiją – čia, išsamesnius duomenis ir ankstesnių sesijų apžvalgas: www.manoseimas.lt.

Daugiau informacijos: Ingrida Kalinauskienė, ingrida@transparency.lt, +370 5 212 69 51.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School