Antikorupcinis ugdymas
Pranešimai spaudai

Pasižadėjimai ir diskusijos skatina moksleivius elgtis sąžiningai

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta birželio 05, 2019


Po diskusijų apie sąžiningumą moksleiviai nusirašinėja rečiau, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) iniciatyva aštuoniose Kauno miesto ir Vilniaus apskrities mokyklose. Jos metu buvo siekiama suprasti, kokios priemonės skatina moksleivių sąžiningumą pamokų metu.

Iniciatyvos metu moksleiviai buvo kviečiami dalyvauti diskusijose ir pasirašyti sąžiningumo pasižadėjimus. Rezultatai rodo, kad diskusijos itin paveikia dažnai nusirašinėjančius moksleivius. Po jų ketvirtadaliu mažiau moksleivių (nuo 38,1 proc. iki 29,1 proc.) teigė, kad nusirašė kartą ar keletą kartų per savaitę.

Moksleiviai, kurie dalyvavo ir diskusijose, ir pasižadėdavo nenusirašyti, dvigubai rečiau pritardavo bendraklasių nusirašinėjimui. Tokius pasižadėjimus jie pasirašydavo prieš kontrolinius darbus ar kitus atsiskaitymus.

Po iniciatyvos moksleivių ryžtas nusirašinėti sumažėjo. 4 kartus mažiau merginų ir 2 kartus mažiau vaikinų svarstė apie galimybę nusirašyti mokykloje.

Kas trečiam moksleiviui, dalyvavusiam TILS diskusijose, jos patiko ir norėtų, kad mokyklose diskusijos apie sąžiningumą vyktų ir toliau.

„Kai moksleivių paklausi, ar jie liptų į lėktuvą, kurio pilotai nusirašinėjo, visi vieningai šaukia – ne! Labai dažnai moksleiviai supranta, kad nesąžiningumas mokantis yra problema ir nori daugiau apie tai diskutuoti. Tai – aiški žinutė mokykloms. Kviečiu mokyklų bendruomenes dažniau kalbėtis su jaunimu ir išbandyti tokius naujus veikimo būdus kaip sąžiningumo pasižadėjimai,“ – sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Iniciatyva vyko 2018 m. spalio – lapkričio mėn. aštuoniose Kauno miesto ir Vilniaus apskrities mokyklose. Jose moksleiviai diskutavo apie sąžiningumą ir išbandė sąžiningumo pasižadėjimus – prieš testus ir kontrolinius darbus pasirašomą pasižadėjimą nenusirašyti. Siekiant įvertinti eksperimento rezultatus TILS  atliko moksleivių apklausas prieš, per ir po iniciatyvos.

Iniciatyvą finansavo Vašingtono lietuvių profesionalų klubas.

Trumpa iniciatyvos rezultatų apžvalga – čia, praktinis vadovas – čia.

Daugiau informacijos:

Sergejus Muravjovas, sergejus@transparency.lt, +370 689 97579.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School