Naujienos

Paskelbtas naujas KORUPCIJOS SUVOKIMO INDEKSAS. Tarp 133 valstybių, dalyvavusių tyrime, Lietuva užima 41 vietą ir ženkliai lenkia Latviją (57 vieta), tačiau per 8 pozicijas atsilieka nuo Estijos (33 vieta).

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta spalio 07, 2003


Per paskutinius keturis metus Lietuvoje pirmą kartą pablogėjo Korupcijos suvokimo indeksas (KSI). Kaip skelbia Transparency International atlikto tyrimo “Korupcijos suvokimo indeksas 2003” rezultatai, palyginus su 2002 metais, 2003 metais Lietuvos korupcijos suvokimo indeksas sumažėjo nuo 4.8 balo iki 4.7 balo. Kaip ir pernai, Lietuvai nepavyko įveikti 5 balų barjerą, atskiriantį mažai korumpuotas valstybes nuo valstybių, kurios tebesusiduria su rimtomis korupcijos problemomis. Tarp 133 valstybių, dalyvavusių tyrime, Lietuva užima 41 vietą ir ženkliai lenkia Latviją (57 vieta), tačiau per 8 pozicijas atsilieka nuo Estijos (33 vieta).

Tarp Rytų ir Centrinės Europos valstybių Lietuva stabiliai užima 4 vietą. Lietuvą lenkia tokios šalys kaip Slovėnija (29 vieta), Estija (33 vieta) ir Vengrija (40 vieta).

Kaip pažymėjo Transparency International valdybos pirmininkas Peter Eigen, kad palyginus su praeitais metais, 2003 metais Korupcijos suvokimo indeksas pagerėjo Austrijoje, Belgijoje, Kolumbijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Malaizijoje, Norvegijoje ir Tunise. Pastebimas pablogėjimas tokiose šalyse kaip Argentina, Baltarusija, Čilė, Kanada, Izraelis, Liuksemburgas, Lenkija, JAV ir Zimbabvė.

Korupcijos suvokimo indeksas yra kompleksinis indikatorius, leidžiantis suskirstyti valstybes pagal jų korupcijos lygio vertinimą. Indeksas nustatomas remiantis verslo atstovų apklausomis ir kitais ekspertiniais tyrimais. Korupcijos suvokimo indeksas yra svarbus informacijos šaltinis tarptautinėms politinėms institucijoms bei verslo ir finansų struktūroms.

Transparency International pradėjo skelbti korupcijos suvokimo indeksą nuo 1995 metų. Korupcijos suvokimo indeksas skaičiuojamas tik tose šalyse, kuriose buvo atlikti mažiausiai 3 tyrimai. Lietuvoje, šiais metais buvo atlikta 10 tyrimų.

Transparency International yra tarptautinė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, užsiimanti antikorupcine veikla pasaulyje. Transparency International įkurta 1993 metais, jos tinklui priklauso 87 nacionaliniai skyriai. Lietuvoje Transparency International skyrius įkurtas 2000 metais. Transparency International būstinė yra Berlyne, Vokietijoje.

Daugiau informacijos apie korupcijos suvokimo indeksą galima rasti Transparency International tinklalapyje: www.transparency.org arba dėl išsamesnės informacijos apie Korupcijos suvokimo indekso – 2003 rezultatus galite kreiptis į Transparency International Lietuvos skyrių tel.: (5) 212 16 87.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School