Naujienų archyvas

Pilietinis aljansas prieš korupciją ALF Konferencijų salėje surengė diskusiją "Kiek dar reikia įstatymų korupcijai pažaboti?"

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 30, 2005


Diskusijos dalyviai priėjo išvados, kad kova su korupcija Lietuvoje yra atsidūrusi aklavietėje, o didžiausia problema – ne blogi įstatymai, bet neefektyvus jų įgyvendinimas.

Keturių nevyriausybinių organizacijų (Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Pilietinės visuomenės institutas, „Transparency International“ Lietuvos skyrius ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas), sudarančių „Pilietinį aljansą prieš korupciją“ sukviestos diskusijos metu siekta išsiaiškinti, kokių įstatymų pakeitimų ar naujų įstatymų priėmimo dar reikia Lietuvai norint sustiprinti kovą su korupcija ir kaip atsakingos valdžios institucijos bei kaip pilietinė visuomenė vertina galimybes tokias teisėkūros iniciatyvas įgyvendinti.

Visi diskusijos metu pasisakę asmenys akcentavo, kad korupcijos situacija Lietuvoje blogėja. Daugiausia dėmesio skirta korumpuotai teisėkūrai ir buvo akcentuota, jog Lietuvai būtinas teisėkūros poveikio vertinimas, kaip, pavyzdžiui, įteisinta visų viešųjų iniciatyvų kaštų – naudos analizė. Diskusijoje pateikta daug pavyzdžių, kaip valstybės tarnautojai piktnaudžiauja savo galiomis neturėdami etikos taisyklių bei kodeksų, kaip lobizmo įstatymas realiai neveikia ir pan. Padėtį dar labiau aštrina stoka institucinės ir politinės valios rimtai imtis antikorupcinių iniciatyvų.

Renginyje dalyvavo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas P. Baguška, STT direktorius P. Malakauskas, Teisingumo ministerijos tarptautines teises departamento direktore A . Bernotienė, Didžiosios Britanijos, JAV ir Norvegijos ambasadų atstovai, Investuotojų forumo, ir kitų tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, žurnalistai.

Pilietinio aljanso prieš korupciją dalyviai žada pateikti savo labai konkrečių pasiūlymų paketą apibrėžianti, kokios antikorupcinės iniciatyvos jiems atrodo šiandien tinkamiausios Lietuvai.



Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School