Naujienų archyvas

Pranešėjų apsauga

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta lapkričio 06, 2013


„Transparency International“: Lietuva tarp ES šalių, kurios neužtikrina pranešėjų apsaugos

Lietuva vis dar patenka tarp ES šalių autsaiderių, kuriose pranešėjų apsaugos nėra arba yra labai ribota, rodo „Transparency International“ pristatyta studija apie pranešėjų apsaugos situaciją Europos šalyse. Anot tyrėjų, Lietuva kartu su Bulgarija, Graikija, Ispanija, Portugalija, Slovakija ir Suomija neužtikrina beveik jokios apsaugos pranešėjams apie korupcinius pažeidimus. Šešiolika ES valstybių iš dalies apsaugo pranešėjus ir tik keturios ES šalys – Liuksemburgas, Rumunija, Slovėnija ir Didžioji Britanija – pakankamai saugo asmenis, pranešančius apie darbovietėse pastebėtus korupcinius pažeidimus.

Lietuvoje apie korupcinius pažeidimus pranešantys asmenys vis dar rizikuoja ne tik netekti darbo, bet ir patirti psichologinį spaudimą, grėsmė gali kilti net jų artimiesiems.

„Deja, nors jau seniai pasiūlome būdus ir teisinius sprendimus užtikrinti  tinkamą pranešėjų apsaugą Lietuvoje, drąsūs žmonės, nusprendę pranešti apie pastebėtus korupcinius pažeidimus savo darbovietėje, vis dar rizikuoja likti be jokių teisinių garantijų. Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai teigiamai vertina apie korupciją pranešančius asmenis, tad belieka užtikrinti, kad tokie asmenys sulauktų ir teisinės apsaugos“, teigia „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Tyrimas vertino pranešėjų apsaugos situaciją 27 ES valstybėse narėse. Lietuvos situacijos analizę atliko „Transparency International“ Lietuvos skyrius.

Daugiau informacijos: Rūta Mrazauskaitė, +37061524457Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School