Naujienų archyvas

Pristatomas diagnostinis tyrimas “Korupcijos apraiškos šalies mastu atrinktose apskrityse ir jose esančiose savivaldybėse 2004 m.” Spaudos konferencija įvyks š.m. birželio 11 d. 11 val. BNS.

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta birželio 08, 2004


„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, remiant Jungtinių tautų vystymo programai Lietuvoje ir LR Vyriausybei, pristato diagnostinį tyrimą “Korupcijos apraiškos šalies mastu atrinktose apskrityse ir jose esančiose savivaldybėse 2004 m.”

Spaudos konferencija įvyks š.m. birželio 11 d. nuo 11.00 BNS Spaudos konferencijų salėje Vilniuje, Jogailos g. 10, 202 kab.

Tyrimas atskleidžia labiausiai neskaidrias viešojo sektoriaus paslaugas Lietuvoje ir parodo, kokia yra korupcinių mokėjimų įvairiose atrinktose apskrityse praktika. Aiškėja, kad pesimistiškiausiai yra nusiteikę Panevėžio ir Tauragės apskričių gyventojai: ten net 70 proc. apklaustųjų mano, kad korupcija labai plačiai paplitusi. Pavojingiausiais korupcijos židiniais žmonės ir toliau laiko kelių policiją, medikus, o tyrimo staigmena – korupcijos šešėlis ant studijų aukštosiose mokyklose. Anot respondentų, kas antras kelių policijos klientas neformaliai atsilygino pareigūnams! Tyrimo ataskaitoje matyti, kaip kelių policija kiekvienoje tirtoje apskrityje rungtyniauja su medikais dėl korumpuočiausios institucijos vardo.

Pasitvirtina ankstesnių tyrimų atskleista praktika, kad dažniausiai neoficialūs mokėjimai tenka vidutinio lygio vadovui, kad Lietuvos žmonės noriai rodo iniciatyvą duoti kyšį, kad dažniausiai jiems tai padeda išspręsti iškilusią problemą ir kad ateityje jie noriai tai pakartos. Išsamioje tyrimo ataskaitoje bus pateikta daug iškalbingų detalių.

Šį kartą atliekant tyrimą buvo naudota patobulinta 2002 m. pagilintų korupcijos tyrimų anketa. Tyrėjai apsiribojo vien Lietuvos gyventojų nuomonės ir patirties analize. Per 3000 respondentų buvo apklausta 18 miestų ir 56 kaimuose. Tyrimo paklaida neviršija 1,8 %, esant 95% patikimumui. Tyrimus atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „VILMORUS“. Ataskaitą apie tyrimą pagal TILS metodiką parengė TILS ekspertas prof. Aleksandras Dobryninas.

Spaudos konferencijoje žada dalyvauti:

Valentinas Junokas, STT direktorius
Kęstutis Zaborskas, STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas
Nijolė Steiblienė, Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkė
Stasys Knezys,Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio saugumo skyriaus vedėjas
Antanas Klimavičius, Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras
Aleksandras Dobryninas, VU sociologijos profesorius, TILS ekspertas
Rytis Juozapavičius, TILS direktorius

Daugiau informacijos: transparency.lt, tel.: +370 (5) 2126951, +370 (686) 57249Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School