Naujienų archyvas

Pusė tūkstančio medikų kviečia SAM ministrą spręsti korupcijos problemą

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta kovo 10, 2016


Daugiau nei 500 medikų pasirašė po kreipimusi naujai paskirtam Sveikatos apsaugos ministrui Jurui Poželai, ragindami jį nedelsiant imtis konkrečių veiksmų mažinant korupciją, gerinant medikų darbo sąlygas ir sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų kokybę.

Gydymo įstaigų specialistai kreipimesi teigia, kad korupcija yra pagrindinė sveikatos apsaugos sistemos problema ir siūlo keturis konkrečius pasiūlymus jai spręsti:

  •   Užtikrinti orias sveikatos sistemos darbuotų pajamas. Siūloma gydytojų bazinę algą nustatyti pagal jos santykį su vidutiniu šalies gyventojų atlyginimu ir ją didinti gydytojui įgyjant vis didesnę kvalifikaciją. Sveikatos priežiūros specialistų nuomone, pradedantis dirbti gydytojas rezidentas turėtų uždirbti 1,5 karto didesnį nei vidutinis atlyginimą; baigęs studijas – 2 arba 2,5 karto didesnį; o turintis patirties/specialistas – bent 3,5 karto didesnį. Slaugytojų bazinė alga turėtų prasidėti bent nuo vidutinio šalies atlyginimo ribos.
  • Gerinti Asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) teikiamų paslaugų kokybę, ją matuojant pagal aiškius ir viešus rodiklius. Teigiama, kad tai prisidėtų prie didesnio gyventojų pasitikėjimo sveikatos apsauga.
  • Užtikrinti racionalų lėšų paskirstymą sveikatos sektoriuje. Sveikatos apsaugos sektoriaus atstovai mano, kad atėjo metas efektyviai ir pagrįstai leisti lėšas ir investuoti ne į perteklinę medicinos įrangą, o į svarbiausią turtą – darbuotoją ir pacientą.
  • Adekvačiai įkainoti Asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) teikiamas paslaugas. Siūloma peržiūrėti ASPĮ teikiamų paslaugų kainas ir aiškiai pagrįsti jų nustatymą. Anot kreipimosi iniciatorių, dabar gydytojo reanimatologo konsultacija skubios pagalbos skyriuje įkainota 12.19 Eur, t.y. mažiau nei vidutiniškai mokama už kirpimo paslaugas.

Sveikatos apsaugos darbuotojai ir visi Lietuvos gyventojai, palaikantys šiuos pasiūlymus kviečiami pasirašyti po šiuo kreipimusi: www.pasiulymaipozelai.lt

Kreipimąsi inicijavo Jaunųjų gydytojų asociacija ir Lietuvos medicinos studentų asociacija. Akciją palaiko „Transparency International“ Lietuvos skyrius.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School