Naujienų archyvas

Sąžiningas sportas

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gegužės 20, 2014


Šiandien sporto bendruomenės atstovai kartu su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi (TILS) pradeda akciją „Sportininkai, varžykitės sąžiningai“. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose lauko plakatai sieks atkreipti sporto bendruomenės dėmesį į tai, jog gyventojai nusigręžtų nuo nesąžiningai žaidžiančių sportininkų. Ši bendra Lietuvos futbolo ir krepšinio federacijų, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės ir TILS akcija inicijuojama po šiemet pasirodžiusio tyrimo, kuris atskleidė, jog penktadalis futbolininkų ir septintadalis krepšininkų žino arba įtaria dalyvavę varžybose, dėl kurių rezultato buvo susitarta iš anksto.

Nors dauguma sportininkų nelinkę manyti, kad tokių susitarimų paplitimas sporte yra problema, 68 proc.Lietuvos gyventojų sąžiningumas sporte svarbus, rodo TILS užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Dauguma jų, sužinoję apie išankstinius sportininkų susitarimus, imtųsi socialinių sankcijų: 60 proc. iš jų nebepalaikytų komandų, 51,2 proc. nebežiūrėtų varžybų transliacijų, 18,3 proc. nebepirktų bilietų į sporto varžybas, 12 proc. nestatytų lažybų punktuose.

Išankstinių susitarimų prevencijai skirtą akciją inicijuoja „Transparency International“ Lietuvos skyrius, ją palaiko Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės bei Lietuvos krepšinio ir futbolo federacijos.

Akciją finansuoja Europos Komisija (EK) pagal projektą Nr. EAC-2012-0568 “Apie nesąžiningus susitarimus sporte” (angl. “Staying on side: How to stop match fixing”).

Daugiau apie nesąžiningus susitarimus ir tyrimo rezultatus: transparency.lt/saziningassportas

Daugiau informacijos: Karolis Granickas, +370 61133887, karolis@transparency.lt

 Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School