Antikorupcinis ugdymas
Pranešimai spaudai

Sąžiningumo mokyklų tinklas

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 09, 2014


Gruodžio 9 d., Tarptautinės antikorupcijos dienos proga, 1500 moksleivių pasižadės nenusirašinėti, o 50 švietimo įstaigų trisdešimtyje Lietuvos miestų jungsis į “Sąžiningumo mokyklų” tinklą ir taip įsipareigos siekti daugiau  sąžiningumo ir skaidrumo savo kasdienėje veikloje.

Pasirašydama „Sąžiningumo deklaraciją“ kiekvienos mokyklos bendruomenė pasižadės esminius sprendimus mokykloje priimti bendru administracijos, mokytojų ir moksleivių sutarimu, nesukčiauti, nenusirašinėti bei gerbti vieniems kitus. Akcijoje dalyvaujantys savanoriai iš  JPP „Kurk Lietuvai“, Ateitininkų sąjungos, „Baltųjų pirštinių“, Baltosios bangos iniciatyvos, “LT Big brother” ir TILS kartu su moksleiviais skirtinguose Lietuvos miestuose diskutuos, kodėl neverta nusirašinėti ir ar prasminga būti sąžiningam savo kasdienėje veikloje.

“Sąžiningumo mokyklų” tinklas yra neformali iniciatyva, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Tinklo tikslas – padėti  mokykloms  dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas.

“Džiaugiuosi, jog tiek daug mokyklų vadovų, mokytojų ir moksleivių yra pasiryžę vieni kitiems įsipareigoti kartu kurti sąžiningesnę mokymosi aplinką, nesudaryti sąlygų nusirašinėjimui ir nenusirašinėti”, – sakė “Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

2011 m. TILS “Jaunimo sąžiningumo” tyrimas parodė, kad beveik pusė (47 proc.) šalies moksleivių mano, jog nesąžiningas elgesys yra paplitęs Lietuvos mokyklose. Devyni iš dešimties (88 proc.) moksleivių prisipažino nusirašinėję, beveik tiek pat (87 proc.) yra davę nusirašyti, dauguma (81 proc. ) pateisina elgesį “paslauga už paslaugą” bei naudojimąsi pažintimis įsidarbinant (68 proc.).

Akciją iniciatyvo “Transparency International” Lietuvos skyrius kartu su savanoriais iš JPP „Kurk Lietuvai“, Ateitininkų sąjungos, „Baltųjų pirštinių“, Baltosios bangos iniciatyvos, “LT Big brother” bei TILS alumnais.

Akcijoje dalyvaujančių mokyklų sąrašą, nuotraukas ir daugiau informacijos galite rasti čia .Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School