SĄŽININGUMO MOKYKLOS

Sąžiningumo mokyklos

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta lapkričio 03, 2015


KVIEČIAME PRISIJUNGTI PRIE SĄŽININGUMO MOKYKLŲ TINKLO!

Kviečiame Jus prisijungti prie neformalaus „Sąžiningumo mokyklų tinklo“. Tinklo tikslas – suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais.

Prisijungdami prie šios iniciatyvos gaunate galimybę:

  • Konsultuotis bei glaudžiai bendradarbiauti sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvų rengimo klausimais su „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovais;
  • Nemokamai naudotis profesionalų sukurtais grafiniais ir kitais vizualiniais sprendimais (pvz. plakatais, vizualizacijomis ir pan.) sąžiningumo ir skaidrumo temomis.

pledge_1.jpg__260x222_q90_upscale pledge2.jpg__284x222_q90_upscale


KODĖL TAI SVARBU?

2011 m. atliktas Jaunimo sąžiningumo tyrimas atskleidė, jog daugiau negu 90% Lietuvos moksleivių yra nusirašę arba davę nusirašyti. Tyrimai rodo, jog egzistuoja priežastinis ryšys tarp nusirašinėjimo mokyklose ir bendro korupcijos lygio šalyje. Nusirašinėjimo problemą būtina spręsti, o sąžiningumo skatinimas turi prasidėti dar mokykloje.

Nuo 2011 m. aplankėme daugiau negu 120 mokyklų, kurios siekia sumažinti nusirašinėjimą savo aplinkoje. Siekiame padėti šioms mokykloms nebesijausti vienišoms ir sukurti platformą, kurioje būtų galima dalintis resursais, patirtimi ir įkvėpimu, siekiant skatinti moksleivių sąžiningumą.
Su iki 2014 m. gruodžio mėn. aplankytų mokyklų sąrašu galite susipažinti čia:   Icon Mokyklų sąrašas (81,0 KB)


SĄŽININGUMO MOKYKLŲ TINKLO NARIŲ ATSAKOMYBĖS

Prisijungdami prie šios iniciatyvos pasižadate:

  • Pasirašyti „Sąžiningumo deklaraciją“ ir savo mokykloje siekti aukščiausių sąžiningumo standartų, skatinti sąžiningumą, skaidrumą, atskaitingumą;
  • Per mokslo metus surengti bent vieną renginį sąžiningumo tema.

SUSIDOMĖJOME! KĄ DARYTI TOLIAU?

Jeigu norite prisijungti prie šios iniciatyvos ar turite klausimų, susisiekite su mumis el. paštu: ieva@transparency.lt arba telefonu: +370 5 212 69 51.

Jums reikės pristatyti vieną savo mokyklos bendruomenės narį, kuris bus kontaktinis žmogus Jūsų mokykloje, bei parašyti, kada galėtume atvykti pas Jus į mokyklą surengti pirmojo susitikimo su moksleiviais sąžiningumo tema.

Kviečiame visas mokyklas, kurios pasiryžusios savo aplinkoje skatinti sąžiningumą, jungtis į „Sąžiningumo mokyklų tinklą“!Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School