Politikos skaidrumas
Pranešimai spaudai

Seimo nariai pradėjo viešinti mažiau susitikimų

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 12, 2019


2019 m. pavasario sesijos metu ketvirtadaliu sumažėjo Seimo narių, skelbiančių, su kokiomis interesų grupėmis ar lobistais jie susitinka. Parlamentarai taip pat paskelbė dviem šimtais (207) mažiau susitikimų nei 2018 rudens sesijos metu. Tai paaiškėjo „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) peržiūrėjus Seimo narių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines ir svetainę manosusitikimai.lt.

2019 m. pavasarį 63 parlamentarai paskelbė 530 susitikimų, kai 2018 m. rudenį – 82 parlamentarai 737 susitikimus.

Nors Seimo nariai rečiau skelbia, su kuo susitinka, Mišri Seimo narių grupė yra vienintelė frakcija, pradėjusi skelbti daugiau susitikimų. Jos nariai šiemet paviešino 67 susitikimus, pernai rudenį – 44.

Daugiausiai susitikimų 2019 m. pavasario sesijos metu viešino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Virginija Vingrienė (47), Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius (33),  Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Viktorija Čmilytė-Nielsen (30), Mišrios Seimo narių grupės narė Aušrinė Armonaitė (29) ir Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika (28).

Aktyviausiai, kaip ir prieš pusmetį, susitikimus skelbė Liberalų sąjūdžio frakcija. 9 iš 12 frakcijos narių paviešino 67 susitikimus. 34 iš 51 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovų paviešino 325 susitikimus.

Šeši Mišrios Seimo narių grupės nariai paskelbė 67 susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Trys Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai paviešino 10 susitikimų, septyni Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai – 29 susitikimus, du Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos atstovai –  9 susitikimus. Vienas frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ (Suvereni Lietuva) atstovas paviešino vieną susitikimą.

Nieko apie savo susitikimus su interesų grupėmis neskelbė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai.

Daugiausiai paskelbtų susitikimų vyko su verslu (179), NVO (152), švietimo ir mokslo (83) atstovais.

Apie savo susitikimus su registruotais lobistais (7) skelbė 5 Seimo nariai.

2019 m. pavasario sesija yra pirmoji, kuomet visi parlamentarai turėjo viešas darbotvarkes.

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2019 m. kovo 10 d. – 2019 m. rugpjūčio 16 d. oficialiuose darbo kalendoriuose, asmeninėse svetainėse ir svetainėje manosusitikimai.lt daryti įrašai, kuriuose nurodyta, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko.

Dėl Seimo narių kaitos sesijos metu iš viso dirbo 146 Seimo nariai.

Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia, daugiau informacijos apie atliktą studiją – čia.

Daugiau informacijos:

Sergejus Muravjovas, info@transparency.lt, 868997579Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School