Pranešimai spaudai
Transparency School

Vilniuje prasideda keturioliktoji pasaulinė skaidrumo mokykla

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta birželio 26, 2023


Šią savaitę, birželio 26-30 dienomis, Vilniuje vyks keturioliktoji pasaulinė „Transparency International“ Skaidrumo mokykla, kurioje dalyvaus 110 jaunimo lyderių, akademikų ir ekspertų iš beveik 50 pasaulio šalių. Tai yra didžiausias tokio pobūdžio renginys pasaulyje, nuo mokyklos pradžios jau subūręs daugiau nei 1700 alumnų. 

„Džiaugiuosi, kad po trijų metų virtualaus veikimo Vilnius savaitei ir vėl tampa pasaulio skaidrumo sostine. Šiemet mokyklos metu ypatingą dėmesį skirsime stambiosios korupcijos pažabojimo klausimams, nagrinėdami tokias temas, kaip korupcija gynybos sektoriuje, pinigų plovimo prevencija, sukčiavimas sporte ir kt. Kartu ieškosime naujų priemonių ir būdų, kaip efektyviai kurti pokytį skaidrumo ir antikorupcijos srityje, remdamiesi tikromis dalyvių ir ekspertų istorijomis, įžvalgomis iš elgsenos mokslų, meno pasaulio”, – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus laikinoji vadovė Ingrida Kalinauskienė.

Savaitės trukmės mokykloje dalyviai lankys intensyvius antikorupcijos kursus, kurių metu sužinos, kaip valdyti su korupcija susijusias rizikas, kurti ir diegti skaidrumo standartus savo organizacijose bei kaip įtraukti gyventojus siekiant mažinti korupcijos apraiškas savo šalyse. Ypač daug dėmesio bus skiriama praktiniams įgūdžiams lavinti, patirties dalijimuisi, taip pat – diskusijoms apie tai, kaip įgalinti inovacijas bei naujas technologijas, siekiant skatinti kokybiškesnį ir labiau pagrįstą sprendimų priėmimą.

Savo patirtimi su dalyviais dalinsis geriausi antikorupcijos ir skaidrumo ekspertai iš Brazilijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kinijos, Kolumbijos, Lenkijos, Meksikos, Nigerijos, Nyderlandų Karalystės, Pietų Afrikos Respublikos, Sakartvelo, Taivano, Ukrainos, Venesuelos, Vokietijos.

Pasaulinę Skaidrumo mokyklą organizuoja „Transparency International“ Lietuvos skyrius, bendradarbiaudamas su Mykolo Romerio universitetu. Šiemet ji vyks Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje. 

Šiemet prie mokyklos organizavimo prisidėjo organizacija „Open Government Partnership“, Taivano demokratijos stiprinimui skirtas fondas, ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuras. 

Daugiau apie mokyklą: www.transparencyschool.org.

Programa: www.transparencyschool.org/programme. 

Šalių, iš kurių yra Skaidrumo mokyklos dalyviai, žemėlapį galite rasti čia.

Daugiau informacijos: Ingrida Kalinauskienė, info@transparency.lt Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School