Naujienų archyvas

Skelbiame atranką sportininkų teisių seminarams

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta kovo 19, 2014


“Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), įgyvendindamas projektą Nr. EAC-2012-0568 apie nesąžiningus susitarimus sporte (angl. “Staying on side: How to stop match fixing”) rengiasi seminarams, kurių metu jauniems (iki 20 metų) futbolininkams ir krepšininkams bus pristatomas susitarimų sporte reiškinys bei supažindinama su pagrindinėmis sportininkų teisėmis. Sporto teisininkai kviečiami teikti pasiūlymus sportininkų teisių pristatymui per sportininkams skirtus seminarus ir aprašyti savo atitiktį iškeltiems kriterijams.

Daugiau apie problemą: Sporto stebėjimo agentūros „Sportradar“ duomenimis, Lietuva patenka tarp 10 Europos šalių, kuriose vyksta daugiausiai įtartinų futbolo mačų.  TILS 2014 m. tyrimas rodo, kad 55 proc. Lietuvos futbolininkų  ir 30,9 proc. krepšininkų mano, jog išankstiniai susitarimai dėl varžybų eigos arba baigties yra paplitę atitinkamai Lietuvos futbole ir krepšinyje. Remiantis gautais atsakymais, įsitraukti į susitarimus dažniausiai pasiūlo buvę arba esami kolegos ir klubų savininkai. Pagrindinė priežastis, kodėl sportininkai dalyvauja susitarimuose, jų teigimu, yra noras papildomai užsidirbti.

Kas penktas sportininkas teigia nesantis pasirašęs sportinės veiklos sutarties, daugiau nei pusei sportininkų per pastaruosius metus yra tekę laukti atlyginimo (dažniausiai- nuo mėnesio iki 3 mėnesių).

Seminarų tikslas:  atkreipti dėmesį į nesąžiningų išankstinių susitarimų dėl varžybų eigos ar baigties krepšinyje ir futbole problematiką, tokių susitarimų žalą sportui, neigiamą įtaką sporto sirgaliams ir padarinius profesinei karjerai. Seminarų metu sportininkai bus supažindinami su pagrindinėmis jų teisėmis, susijusiomis su klubu, atlygiu už dalyvavimą ir pasirengimą varžyboms, sutartimis, atleidimu ir kt.

Seminarų dalis apie sportininkų teises neturėtų užtrukti daugiau nei 20-25 min. 

Seminarai vyks Vilniuje ir Kaune (preliminariai), iš viso įvyks 7 seminarai.

Preliminari seminarų pradžia- balandžio mėn. pradžia, seminarų pabaiga- gegužės mėn. pradžia.

Sutartis būtų sudaroma 2014 m. kovo pabaigoje, darbų priėmimo ir perdavimo aktas preliminariai pasirašomas 2014 m. gegužės mėn., atlikus visus sutartyje numatytus darbus. 

Orientacinė kaina: 5317 LTL (įskaitant visus mokesčius) 

Atsiskaitymo sąlygos: visa suma pervedama atrinktam asmeniui atlikus visus sutartyje numatytus darbus ir pasirašius darbų priėmimo perdavimo aktą. 

Pasiūlymas bus atrenkamas pagal šiuos kriterijus:

Patirtis dirbant su sporto teise- 20 balų, seminaro medžiagos apie sportininkų teises turinys- 20 balų, kaina- 15 balų.

El. laiškus su pasiūlymais, laiško temoje nurodę „[vardas pavardė] pasiūlymas sporto seminarams“, siųskite adresu rugile@transparency.lt ne vėliau kaip iki 2014 m. kovo 26 d. 

Iškilus klausimams kviečiame kreiptis adresu rugile@transparency.lt arba skambinti 852126951Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School