Iniciatyvos

TECHNOLOGIJOS IR SKAIDRUMAS

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta spalio 07, 2015


Vienas iš svarbiausių prioritetinių „Transparency International“ tinklo Strategy for 2015 tikslų yra didesnis žmonių įtraukimas į antikorupcinę ir pilietinę veiklą. TILS nuo 2010 m. pradėjo kurti internetinius įrankius, kurie padeda piliečiams lengviau įsitraukti į sprendimų priėmimą ir antikorupcinę veiklą. Pristatome TILS įrankius:

www.stirna.info

„S.T.I.R.NA“ – tai „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyva, kuria siekiama paprastai ir patogiai pateikti informaciją apie žiniasklaidos priemonių savininkus. Duomenų bazėje teikiama informacija yra surinkta iš Kultūros ministerijos ir Lietuvos radijo ir televizijos komisijos turimų duomenų. S.T.I.R.NA – tai žodžių „spauda“, „televizija“, „internetas“, „radijas“ ir „naujienų agentūros“ akronimas.

Stirna.JPG

atvirasteismas

www.atvirasteismas.lt

Iniciatyva „Atviras teismas“ leis Lietuvos gyventojams lengvai suprasti, kaip dirba jų miesto teismai, ir greitai susipažinti su iki šiol neprieinamais teisėjų darbo rodikliais. Tokiu būdu siekiame praskaidrinti ir atverti visuomenei Lietuvos teismus, kuriuos didžioji dauguma gyventojų vis dar laiko korumpuotais. Naudojantis www.atvirasteismas.lt, gyventojai galės patys nagrinėti ir lyginti teismų ir teisėjų darbo krūvius, darbo stabilumą, vidutinę bylų nagrinėjimo trukmę, vidutinį darbo užmokestį, priimtų sprendimų skaičių ir kitus veiklos rodiklius. Tai vienas pirmųjų tokio pobūdžio projektų pasaulyje. Panašų projektą jau įgyvendino mūsų „Transparency International“ kolegos Slovakijoje.

www.ParasykJiems.lt

Šio įrankio pagalba, įvesdami sau rūpimą adresą ar jo dalį, galite lengvai surasti tiesioginius savo valdžios atstovus (seniūnus, savivaldybės atstovus, seimūnus, europarlamentarus ir kt.) ir parašyti jiems viešą arba privatų laišką. Visi vieši laiškai yra matomi visiems puslapio lankytojams. Puslapis taip pat siūlo patarimų, kaip naudotis piliečių teise gauti informacija – galite atsisiųsti teisės gauti informaciją patarimų lankstinuką. Įrankis veikia nuo 2011 m.

parasykjiems.png

skaidrumolinija.png

www.SkaidrumoLinija.lt

Pastebėjote korupcijos atveji? Reikalavo kyšio ar pastebėjote piktnaudžiavimą tarnyba? Šiame puslapyje galite sužinoti, ką daryti, pranešti viešai ar paklausti patarimo. Puslapis skirtas lengvai pažymėti tariamos korupcijos įvykio vietą žemėlapyje, trumpai jį aprašyti ir pasidalinti su kitais. Taip pat, galite klausti rūpimo klausimo apie korupciją ar biurokratizmą, o TILS ir kiti ekspertai pasistengs jums padėti. Puslapis veikia nuo 2012 m. rudens.

www.ManoSeimas.lt

Šio puslapio pagalba galite atlikti testą, sudarytą iš svarbiausių 2008 – 2012 m. Seime vykusių balsavimų, ir sužinoti, kurie Seimo nariai ir partijos balsavo taip, kaip balsuotum tu. Testas sudarytas iš 10, anot apklaustų ekspertų, svarbiausių klausimų- prie kiekvieno jų galite rasti argumentų už ir prieš, kurie padės lengviau apsispręsti, kaip balsuoti.

manoseimas.pngDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School