Naujienos

#Paradisepapers - Atskleiskime tikruosius įmonių savininkus

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta lapkričio 06, 2017


Pasaulio galingieji vis dar gali slėpti turtą naudodami neskaidrias finansines schemas, teigia „Transparency International“ po lapkričio 5 d. paviešintų „Paradise Papers“ dokumentų.

Kaip rašo nutekintus dokumentus analizavę Tarptautinio žurnalistų konsorciumo (angl. International Consortium of Investigative Journalists) atstovai, registruoti įmonę dėl lengvatinio apmokestinimo yra legalu, tačiau tokio veikimo slaptumas traukia pinigų plovėjus, narkotikų prekeivius, kleptokratus ir kitus, kurie nori veikti šešėlyje.

„Aukšto rango asmenų ir korporacijų sąrašas naujausiame skandale yra šokiruojantis. Finansų priežiūros institucijos ir įstatymų leidėjai privalo suprasti, jog dabartinė finansinė sistema neveikia.

Per daug žmonių randa būdų, kaip paslėpti turtus. Jei tą turtą sudaro pajamos, gautos iš korupcijos, tai reiškia, jog nusikaltėliams yra suteikiamos priemonės gyventi iš nelegaliai gauto pelno. Per dažnai pinigai, kurie turėtų pagerinti paprastų žmonių gyvenimus, yra pasisavinami korumpuotųjų ir panaudojami jų prabangaus gyvenimo būdui finansuoti. Tai turi būti sustabdyta“, teigia „Transparency International“ tarptautinės valdybos pirmininkė Delia Ferreira Rubio.

„Transparency International“ kviečia imtis griežtesnių priemonių reguliuojant finansinį sektorių ir jo dalyvius, įskaitant nekilnojamo turto brokerius, advokatus ir bankininkus:

  • Atskleisti tikruosius įmonių savininkus ir numatyti, kad įmonės, siekiančis dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, perkančios ir parduodančios turtą, turėtų viešai skelbti savo savininkus. Šalyse atverti centriniuose registruose kaupiamą informaciją apie juridinius asmenis.
  • Advokatų kontoros ir kitos įmonės, padedančios registruoti verslą ofšoruose, turėtų pranešti atsakingoms institucijoms apie įtartinas klientų veiklas bei nesiūlyti klientams būdų, kaip nuslėpti jų valdomą turtą. Valstybės raginamos numatyti sankcijas už šių reikalavimų nesilaikymą.
  • Tikrinti, ar pajamos, už kurias įsigijamos prabangios prekės ar nekilnojamas turtas, nėra gautos iš galimai korupcinės veiklos. Pernai paviešinus „Panama Papers“ dokumentus 79 valstybėse prasidėjo 150 tyrimų ir auditų dėl daugiau nei 6 tūkst. mokesčių mokėtojų. „The Paradise Papers“ turėtų ne tik paskatinti tyrimus, bet sistemiškai peržiūrėti ir stabdyti slaptumą finansų sistemoje.

Visą „Transparency International“ pranešimą (anglų k.) galite rasti čia.



Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School