Ketvirtadienį vyriausybės rūmuose vykusį socialinį forumą dalyviai gyrė kaip pirmąjį valdančiųjų žingsnį į dialogą su visuomene, tačiau juos nuvylė pasirinkta forumo forma – į vieną būrį sukviesti virš 300 darbdavių, profsąjungų, nevyriausybinių organizacijų atstovų, kurie turėjo kalbėtis su vyriausybės nariais.
Alfa.lt
„Renginyje dalyvavo daugiau kaip trys šimtai profesinių sąjungų, darbdavių, nevyriausybinių organizacijų atstovų. Bandymas visus šiuos žmones pasikviesti bendrai diskusijai nepasiteisino. Į daugelį iš anksto pateiktų klausimų dalyviai taip ir neišgirdo atsakymų, susitikimas tapo ne struktūrizuotu dialogu su piliečiais, bet pavienių pasisakymų virtine“, – pranešime spaudai cituojamas Lietuvos Jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Šarūnas Frolenko.
Pasak Š.Frolenko, valdžios iniciatyva kalbėtis – teigiamas dalykas, tačiau vyriausybė turėtų būti suinteresuota nevyriausybinių organizacijų susitelkimu bei turėtų skatinti, kad vienoje srityje veikiančios nevyriausybinės organizacijos jungtųsi į tarybas. Anot jo, kartu su atskiromis, vienoje srityje veikiančiomis struktūromis valdžios dialogas būtų skaidresnis, rezultatyvesnis ir visuomenės nariai būtų tikslingiau informuojami.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susivienijimo pirmininkas Aleksas Bružas BNS penktadienį taip pat nurodė, kad socialinio dialogo forma nepasiteisino.
„Pačią iniciatyvą vertinu teigiamai, ypač premjero kalba patiko, bet pati forma… Įsivaizduokit, į vieną gardą vilką ir aveles suleido – darbdavius ir profsąjungas. Konfliktus juk reikia mažose grupelėse spręsti“, – kalbėjo A.Bružas, tačiau nurodė tikintis, kad ateityje tokie dialogai patobulės.
Nevyriausybinės organizacijos „Transparency international“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovas Sergejus Muravjovas gyrė Vyriausybės žingsnį kalbėtis, tačiau taip pat abejojo pasirinkto dialogo formos veiksmingumu.
„Tai buvo labai gražus pirmas žingsnis iš vyriausybės pusės link kažkokio dialogo. Nors tokios formos vargu ar ateityje užtektų. Vyriausybė privalės įgyvendinti konkrečius mechanizmus, kaip žmones įtraukti į sprendimų priėmimus: ar tai būtų paprastas dialogas – vargu, ar tai yra veiksmingiausia priemonė – ar vyriausybė pradės tvarkyti visą sprendimų priėmimų sistemą“, – BNS penktadienį teigė S.Muravjovas.
Ketvirtadienį vykęs socialinis forumas „Dialogas su Lietuva“ buvo suorganizuotas po sausio 16 dieną vykusio protesto mitingo prie Seimo, virtusio riaušėmis.