Naujienų archyvas

TILS didžiuodamasis pristato Robert Klitgaard, Ronald MacLean - Abaroa ir H. Lindsey Parris knygos "Korumpuoti miestai: praktinis korupcijos gydymo ir prevencijos vadovas" neoficialų vertimą į lietuvių kalbą! Knygos tekstą rasite skyrelyje "Skaitiniai".

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 31, 2004


Nuoširdžiai dėkojame Pasaulio banko Lietuvos skyriaus vadovui Mantui Nociui už leidimą šią puikią knygą pristatyti visuomenei lietuvių kalba. „Korumpuoti miestai“ yra viena naujausių ir solidžiausių kovos su korupcija savivaldoje studijų. Iš anglų kabos ją vertė „Metropolio vertimai“, mūsų akimis, turintys didelę tekstų apie korupciją vertimo patirtį. Labai rekomenduojame šį veikalą visiems besidomintiems, kaip praktiškai galima pažaboti korupciją savivaldoje.

O savivaldoje korupcija tiesiog klesti… „Lietuvos korupcijos žemėlapio 2004“ duomenimis, gyventojų patirtis liudija, kad Lietuvos savivaldybės yra tarp šešių labiausiai korumpuotų šalies institucijų. Gyventojai patvirtina, jog miestų ir rajonų savivaldybėms priklauso didžiausias neigiamas kyšininkavimo iniciatyvos indeksas (-0,06) tarp tokių korumpuotų institucijų kaip kelių policija, ligoninės bei poliklinikos, automobilių techninių apžiūrų centrai. Gyventojų kyšio prievartavimo savivaldybėse indeksas yra 0,25, kas reiškia, kad 25 gyventojai iš 100 susidūrę su savivaldybių pareigūnais suprato, kad iš jų norima kyšio. Savivaldybių kyšio davimo indeksas 0,18 reiškia, kad 18 gyventojų iš 100 kyšį davė. Iniciatyvos indeksas gaunamas iš davimo indekso atėmus prievartavimo indeksą. Įmonių vadovų apklausa taip pat patvirtina, kad savivaldybėms tenka didžiausias neigiamas kyšininkavimo iniciatyvos indeksas (-0,05). Be to, įmonių vadovai sakosi didžiausius kyšius palikę būtent savivaldybėse, – vidutinis kyšio maksimumas siekia 1361 LT. Visą tyrimą „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2004″rasite skyrelyje „Tyrimai“.

Knygą „Korumpuoti miestai“ savo interneto svetainėje žada skelbti ir Pasaulio banko Lietuvos skyrius www.worldbank.lt.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School