Strateginių tyrimų institutas (STI) yra bendradarbiavęs su TILS tiriant korupciją teisėkūroje. Šią vasarą STI atstovaujantis advokatas Gytis Kaminskas pasiūlė TILS dirbti kartu ir pateikė save, kaip visuomenės labui nemokamai pasišovusį dirbti asmenį. TILS ir STI yra spaudos konferencijoje pristatę dvi atskiras įžvalgas apie Elektros energetikos įstatymo pakeitimo įstatymą, kurios sutapo trimis aspektais[1], tačiau TILS niekada nepritarė visoms STI tyrimo išvadoms ir santykius su šia organizacija grindė savo įstatų keliamu uždaviniu skatinti pilietines antikorupcines iniciatyvas. TILS negavo iš nieko nė vieno cento šiam projektui.
TILS nėra Specialiųjų tyrimų tarnyba ir negali patikrinti kitų nevyriausybinių organizacijų lėšų kilmės, tačiau šiandien „Lietuvos ryte“ skelbiamas Ramunės Sotvarienės straipsnis kelia rimtų įtarimų, kad STI darbuotojai galėjo būti itin didelio masto korupcijos nusikaltimo bendrininkai.
Dienraštyje skelbiamos žinios apie tai, jog verslo bendrovės užsakydavo STI abejotinus tyrimus, o Vilniaus miesto savivaldybė priimdavo joms palankius sprendimus, verčia manyti, kad praskleidžiama uždanga, dengianti didelį korupcinį tinklą, siejamą su Vilniaus meru.
TILS direktorius R. Juozapavičius siūlė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl STI veiklos iškart po to, kai bendrovės „Vakarų skirstomieji tinklai“ vadovas išdėstė spaudai savo įspūdį, kad STI ir TILS bandė VST reketuoti. Išsamiau apie tai: /naujienos.php?news_id=227&PHPSESSID=d3c47e6fefc275674452329a62f3be6a ir /naujienos.php?news_id=225 .
TILS aktyvistų nuomone, STI negarbinga veikla daro didelės žalos visoms pilietinėms antikorupcinėms iniciatyvoms, todėl būtina šią bylą labai kruopščiai ištirti.
[1] Kad įstatymas yra galimai korupcinis, kad nebuvo atliktas tinkamas jo poveikio vertinimas ir kad įstatymo 43 str. nuostatos yra pagrindinė įstatymo yda.