Naujienų archyvas

TILS direktorius R. Juozapavičius www.bernardinai.lt pasakoja apie Elektros energetikos įstatymo pakeitimo įstatymo tyrimo skandalo aplinkybes.

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta lapkričio 24, 2005


R. Juozapavičius: turėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl VST šantažo
2005-11-24

Nežinau, kas grasino Vakarų skirstomiesiems tinklams (VST), bet manau, jog turėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Laukiame, kada šantažuoti ir reketuoti verslininkai kreipsis į teisėsaugos institucijas, tvirtina Transparency International Lietuvos skyriaus (TILS) direktorius Rytis Juozapavičius.

„Aš tikrai paraginčiau tiek VST, tiek „VP grupę“ papasakoti apie tą šantažą ir reketą, kurį patyrė iš nežinau ko, bet tikrai ne iš mūsų. Ir jeigu, pavyzdžiui, įtaria, kad aš reketavau „VP grupę“, aš galiu papasakoti tyrėjams kuo daugiau apie mūsų veikimo aplinkybes“, – Bernardinai.lt sakė R. Juozapavičius.

Bernadinai.lt primena, jog praėjusią savaitę didžiausiuose šalies dienraščiuose pasirodė informacija apie neva visuomeninių organizacijų tyrimų pirkimą ir pardavimą.

VST vadovas Darius Nedzinskas „Lietuvos rytui“ tvirtino, jog palankią įstatymo studiją buvo siūloma nusipirkti ir VST bendrovei, o jai tai daryti atsisakius, prieš ją esą prasidėjo puolimas.

Žiniasklaida paskelbė, jog buvo išdėstytos machinacijų schemos kaip išplauti bendrovės VST lėšas.

Konfliktas kilo po to, kai spalio pabaigoje TILS ir Strateginių tyrimų institutas, išanalizavęs Elektros energetikos įstatymą paskelbė išvadas, jog šis įstatymas yra korupcinis.

TILS ir Strateginių tyrimų institutas buvo apkaltinti „tarnavimu vieno turtingiausių šalies žmonių – Bronislovo Lubio – interesams“ bei šantažu ir reketu bendrovėms VST ir „VP grupei“.

R. Juozapavičiaus teigimu, viskas prasidėjo tuomet, kai į TILS kreipėsi Strateginių tyrimų institutas ir konkrečiai – Gytis Kaminskas, kuris pasiūlė bendradarbiauti tiriant įstatymus antikorupciniu požiūriu.

Anot TILS direktoriaus, jo vadovaujama organizacija nutarė, jog teisininkų pagalba vertinant įstatymus antikorupciniu požiūriu būtų naudinga, tuo labiau, jog įspūdį paliko G. Kaminsko kompetencija.

„Kitas klausimas, kam iš tikrųjų G. Kaminskas atstovauja. Bet mums jis atrodė pakankamai atviras, sakė, jog yra dirbęs „Achemos grupei“, gynęs jos interesus dėl šio įstatymo. Mes juk netiriame specialistų, kurie vienaip ar kitaip įsitraukia į mūsų veiklą, biografijos ir ryšių taip, kaip tai daro Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – sakė R. Juozapavičius.

Jis pažymėjo, jog bendradarbiavimas su minėtu institutu dėl elektros energetikos įstatymo pakeitimo įstatymo buvo tik toks, jog buvo sutarta analizuoti tą įstatymą dviem požiūriais: ekonominiu ir teisiniu.

Kaip teigė R. Juozapavičius, teisinis šio įstatymo vertinimas keliems TILS valdybos nariams pasirodė netinkamas, todėl TILS šio instituto teisinio vertinimo nevertino.

Anot R. Juozapavičiaus, nors jo atstovaujamos organizacijos ir Strateginių tyrimų instituto teisininkų kai kurios įžvalgos Elektros energetikos įstatymo atžvilgiu sutapo, studijas jie rengė atskirai, todėl jis negali atsakyti už teisininkų išvadas.

Jis taip pat pažymėjo, jog didžiausiuose Lietuvos dienraščiuose pateiktos skirtingos šio įvykio versijos. Pasak R. Juozapavičiaus, „Respublikos“ leidinių grupė pažymi, jog jie turi versiją esą „Achemos grupė“ naudojosi Transparency International. Tuo tarpu iš „Lietuvos ryto“ straipsnių galima suprasti, jog jie įtaria, kad „Rubicon grupė“ naudojosi Transparency International.

„Bet aš noriu pabrėžti, kad mes veikėme savo nuožiūra. Tai, apie ką mes šnekame, yra mūsų įžvalgos ir dabar jau klausimas, kas tuo bando naudotis“, – sakė R. Juozapavičius.

Anot jo, ir Bibliją galima panaudoti žmogui užmušti labai smarkiai stuktelėjus.

„Kažkas bando mumis pasinaudoti, šiuo atveju kas, aš net nelabai suprantu. Tai, ką mes pareiškėme, labai aišku, labai paprasta, išdėstyta ir mūsų interneto svetainėje apie energetikos sektoriaus galimus pokyčius, siejamus su elektros energetikos įstatymo pakeitimo įstatymu“, – tvirtino R. Juozapavičius.

Bernardinai.ltDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School