Naujienų archyvas

TILS kviečia į diskusiją "Korupcija sporte: ar visos rungtynės Lietuvoje laimimos sąžiningai?"

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 15, 2011


„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), bendradarbiaudamas su Teisės institutu ir Lietuvos krepšinio profesine sąjunga, kviečia Jus į diskusiją „Korupcija sporte: ar visos rungtynės Lietuvoje laimimos sąžiningai?“ Diskusija bus skirta korupcijos sporte problemų aptarimui pasaulyje ir Lietuvoje, pristatant lietuvišką pasaulinio bestselerio – Declano Hillo knygos „Parduotos rungtynės“ (The Fix) – leidimą. Diskusija vyks gruodžio 19 d. (pirmadienį) 17.00 – 18.30 val. konferencijų salėje Didžiojoje 5-402.Diskusijoje dalyvaus Vilniaus „Sakalų“ klubo direktorius L. Kvedaravičius, Teisės instituto tyrėja S. Zaksaitė, advokato padėjėjas J.Zaleskis (LAWIN), Generalinės prokuratūros prokuroras K. Vagneris, Lietuvos krepšinio profesinės sąjungos pirmininkas M. Krivcovas ir TILS vadovas S. Muravjovas.Diskusiją moderuos sporto žurnalistas ir komentatorius Nerijus Kesminas. Sveikinimo žodį renginio dalyviams video skambučiu tars knygos „Parduotos rungtynės“ autorius Declan Hill.

Apie savo dalyvavimą maloniai prašome pranešti el. paštu ruta@transparency.lt, tel. 212 69 51 arba mob. tel. 8 615 244 57. Lauksime Jūsų!

Daugiau apie D. Hill knygą „Parduotos rungtynės“:

Atėjo laikas, kai ir Lietuvos skaitytojai gali susipažinti su knyga, paskatinusia didžiulį proveržį tiriant įvairius korupcijos atvejus sporte. Joje pateikiami pritrenkiantys įrodymai, kad kai kurios svarbiausios futbolo rungtynės buvo suklastotos: Čempionų lyga, Olimpinės žaidynės ir Pasaulio taurė. Tai – intriguojanti, prikaustanti dėmesį ir įtikinanti tiriamosios žurnalistikos atstovo Declan Hill Oksfordo universitete parengtos disertacijos pagrindu išleista knyga, kurioje autorius imasi narplioti profesionalaus sporto tykančias korupcines grėsmes.

Skatinamas aistringos meilės sportui ir skvarbiu tyrinėtojo žvilgsniu siekdamas sužinoti, kas iš tikrųjų vyksta žaidžiant populiariausią pasaulyje žaidimą, autorius susiduria su milžiniška pogrindine Azijos lošimų industrija. Rengdamas knygą, jis apklausė patyrusius lažybų dalyvius, nusikalstamo pasaulio atstovus, slaptuosius agentus, aukščiausio lygio futbolininkus, teisėjus ir pareigūnus bei žmones, kurie tvirtino ėmę kyšį už tai, kad tendencingai pakreiptų rungtynių rezultatus svarbiausiose futbolo rungtynėse. Tyrinėtojas atkakliai apkeliavo keturis žemynus, siekdamas patvirtinti arba paneigti šių žmonių istorijas, išaiškino futbolo lygas, kuriose bendrininkai surežisavo daugiau kaip 80 % visų rungtynių.

Knygoje autorius atskleidžia nelegalių lošimų sindikatų struktūrą ir veikimo mechanizmą: ką žaidėjai ir teisėjai daro arba nedaro, siekdami paveikti rungtynių baigtį, kodėl ir kaip turtingi ir garsūs atletai sutinka manipuliuoti rezultatais, kaip klubų vadovybė paperka kitus klubus ir kaip jie patraukia teisėjus į savo pusę. Sukrečianti knygos išvada – manipuliatoriai sėkmingai įsiskverbė į visą futbolą nuo žemiausios grandies iki reikšmingiausių tarptautinių rungtynių.

Daugiau internete: www.parduotosrungtynes.lt