Naujienų archyvas

TILS kviečia į "Žurnalistų pusryčių" diskusiją "Finansų analizės įrankių pritaikymo galimybės žurnalistikoje

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta birželio 03, 2011


Birželio 9 dieną „Transparency International“Lietuvos skyrius kviečia į susitikimą-diskusiją „Žurnalistų pusryčiainr. 19: Finansų analizės įrankių pritaikymo galimybės žurnalistikoje“. Šįkartą susitikimo svečiai neatvyksta iš toli – lietuvišką duomenų bazę -finansų analizės įrankį „Viešai.lt“pristatys šios iniciatyvos autoriai, finansų ekspertai Vaidotas Rūkas ir Tomas Krakauskas.

Susitikimo metu jo svečiai pristatys, kokio pobūdžio informaciją „Viešai.lt“ svetainėje gali rasti jos lankytojai, kokie svetainėje talpinami duomenys gali būti naudingi žurnalistams. Svetainės kūrėjai pristatys jų siūlomus Vyriausybės veiklos indekso rodiklius, nušvies pinigų judėjimą tarp valstybės biudžetų, pateiks biudžetų aprašymus bei valstybės išlaidų klasifikacijas bei papasakos, kaip greitai susirasti puslapyje kitą reikalingą informaciją. „Viešai.lt" atstovai taip pat pasiūlys savo sprendimus, kaip lengviau suvokti valstybės išlaidų mastą, identifikuoti didžiausių išlaidų eilutes bei vertinti jų pokyčius laike.

Kaip interpretuoti valstybės išlaidų klasifikacijas? Kokias išlaidas galima lyginti tarpusavyje? Ar įmanoma iš to „skaityti istorijas“? Ar įmanoma patobulinti finansinių rodiklių naudojimą Lietuvos žurnalistikoje? Į šiuos ir kitus klausimus bus siekiama atsakyti diskusijos su „Viešai.lt" iniciatoriais metu.

Į renginį kviečiame registruotis iki birželio 8 dienos dienos elektroniniu paštu ruta@transparency.lt.

Renginio vieta – TILS konferencijų salė (Didžioji 5-405), Vilnius.

Renginys vyks birželio 9 d. nuo 8.00 iki 9.30 val. Renginys nemokamas, vyks lietuvių kalba.

Smulkesnės informacijos teirautis: 8 (5) 212 69 51.

Apie “Viešai.lt"

2011 metų sausio mėnesį Lietuvos visuomenei pristatytas tinklalapis ”Viešai.lt" yra privati iniciatyva, skirta sistemingai viešinti valstybės išlaidas vienoje vietoje patogiu būdu. Iniciatyvos autorių ir organizatorių – finansų ekspertų Vaidoto Rūko ir Tomo Krakausko, IT specialistų Mato Bisigirsko ir Tado Ščerbinsko, finansų analitikų Deniso Cybos ir Luko Vaičiulio – teigimu, savo duomenų bazėje viešindami duomenis apie valstybės išlaidas, jie tikisi racionalesnio ir skaidresnio jų panaudojimo.

Tinklalapyje jo lankytojai gali rasti valstybės finansų schemą, biudžetų ir fondų aprašymus, valstybės išlaidų klasifikacijų aprašymus, detalias 2009 ir 2010 metų valstybės išlaidų suvestines, Vyriausybės veiklos indekso rodiklius ir jų paaiškinimus bei svetainės autorių įžvalgas tinklaraščio įrašuose.

„Viešai.lt" puslapį galite rasti adresu www.viesai.lt


Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School