Naujienų archyvas

TILS kviečia į "Žurnalistų pusryčių" diskusiją ir praktinį užsiėmimą su žurnalistu iš Danijos Nils Mulvad

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 10, 2010


Gruodžio 15 d. „Transparency International“ Lietuvos skyrius kviečia dalyvauti susitikimuose, kuriuos ves Nils Mulvad, buvęs Danijos dienraščio Jyllands Posten žurnalistas, Europos metų žurnalisto apdovanojimo laureatas, vienas iš tinklapio Farmsubsidy.org, įkūrėjų.8.30 val. – diskusija „Žurnalistų pusryčiai Nr. 14: Žurnalisto istorija: kaip neprieinama tampa prieinama?“18.00 val. – praktinis užsiėmimas „Kaip naudotis kompiuterizuoto raportavimo įrankiais?“ 

Diskusijos "Žurnalistų pusryčiai nr. 14. Žurnalisto istorija: kaip neprieinama tampa prieinama?" metu bus kalbama apie tai, kaip žurnalistui iš Danijos pavyko gauti informaciją, iki tol neviešintą nė vienos ES vyriausybės? Kokios istorijos slypi valstybinių institucijų pateikiamuose skaičiuose? Kodėl Farmsubsidy.org įkūrėjai savo skaidrumo reitinguose Lietuvai skyrė 4 vietą? Kaip tokį informacijos prieinamumo ir duomenų žurnalistikos pavyzdį galima pakartoti Lietuvoje?

Diskusijos laikas – nuo 8.30 iki 10.00 val.; renginio vieta – Atviros Lietuvos fondo salė, Didžioji g. 5-400.

Praktinis užsiėmimas "Kaip naudotis kompiuterizuoti raportavimo įrankiais?" skirtas norintiems praktiškai išbandyti kompiuterizuoti raportavimo metodus. Užsiėmimo dalyviai galės patys pabandyti, kaip Microsoft Excel pagalba "skaityti" istorijas, slypinčias duomenų bazėse. Dalyviams patartume atsinešti savo kompiuterius.

Praktinis užsiėmimas vyks nuo 18.00 iki 19.30 val. Transparency International Lietuvos skyriaus patalpose, DIdžioji g. 5-402.

Abu renginiai nemokami, vyks anglų kalba.

Į diskusiją ir praktinį užsiėmimą kviečiame registruotis iki gruodžio 14 dienos elektroniniu paštu milda@transparency.lt.

Smulkesnės informacijos teirautis: (5) 212 69 51, milda@transparency.lt.

Apie Farmsubsidy.org

Farmsubsidy.org – tai 2005 metais įkurta elektroninė platforma, kurioje yra publikuojama informacija apie ES žemės ūkio subsidijų gavėjus. Ši platforma įsikūrė kaip žurnalistų bei visuomenės veikėjų skirtingose Europos šalyse pastangų rezultatas, siekiant Europos nacionalinių valstybių informaciją apie ES paramos žemės ūkiui gavėjus padaryti prieinamą šių valstybių piliečiams. Platformos įkūrėjai – Didžiojoje Britanijoje veikianti ne pelno siekianti organizacija EU Transparency ir Tarptautinis Danijos Analitinio raportavimo centras (DICAR). Daugiau informacijos: www.farmsubsidy.org.

Apie kompiuterizuotą raportavimą

Kompiuterizuotas raportavimas (angl. Computer Assisted Reporting) – tai žiniasklaidos informacijos rinkimui ir analizavimui bei istorijų kūrimui naudojamų metodų rinkinys. Kartu su kasdieninio darbo kompiuterizavimu plitęs kompiuterizuotas raportavimas remiasi socialiniuose moksluose naudojamais tyrimų metodais bei įrankiais– duomenų bazių, interaktyvių žemėlapių analize, skaičiuoklėmis bei statistinėmis programomis, duomenų bazių serveriais, programavimu, tokiomis programomis kaip Google Maps, Google Fusion. Kompiuterizuotas raportavimas žurnalistų dažniausiai naudojamas vyriausybių bei kitų didelius duomenų kiekius pateikiančių dokumentų analizei.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School