Naujienų archyvas

TILS kviečia į "Žurnalistų pusryčių" diskusiją "Kodėl žiniasklaidos priemonei verta turėti savo kontrolierių? Estijos patirtis"

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta spalio 19, 2011


Spalio 26 dieną „Transparency International“ Lietuvos skyrius kviečia dalyvauti „Žurnalistų pusryčių“ iniciatyvos diskusijoje „Žurnalistų pusryčiai nr. 21 „Kodėl žiniasklaidos priemonei verta turėti savo kontrolierių? Estijos patirtis“.  Diskusijos svečias – Estijos Nacionalinio transliuotojo žiniasklaidos kontrolierius, žurnalistas, Estijos spaudos tarybos narys ir vienas iš įkūrėjų Tarmu Tammerkas.

Nuo 2007 metų Estijos nacionalinis transliuotojas turi savo žiniasklaidos kontrolierių (žiniasklaidos ombudsmeną), kuris nagrinėja žiūrovų, klausytojų paklausimus, abejones ir skundus, susijusius su žurnalistų parengtų laidų turiniu, etiškumu ar kitais klausimais.

Diskusijos metu bus kalbama apie tai, kodėl žiniasklaidos priemonei verta turėti tokią pareigybę? Kokią žinią apie savo atskaitingumą bei ryšį su auditorija siunčia kontrolierių turinti žiniasklaidos priemonė? Ar Lietuvos nacionalinis transliuotojas ir kitos šalies žiniasklaidos priemonės galėtų pasimokyti iš Estijos patirties?

Į renginį kviečiame registruotis iki spalio 25 dienos elektroniniu paštu rugile@transparency.lt arba telefonu 8 5 212 69 51.

Renginio vieta – TILS konferencijų salė (Didžioji 5-405), Vilnius.

Renginys vyks spalio 26 d. nuo 18.30 iki 20.00 val. Renginys nemokamas, vyks anglų kalba.

Smulkesnės informacijos teirautis: 8 (5) 212 69 51, rugile@transparency.lt.

***

Apie Tarmu Tammerką

Tarmu Tammerkas – žurnalistas, Estijos Nacionalinio transliuotojo žiniasklaidos kontrolierius (žiniasklaidos ombudsmenas), Estijos spaudos tarybos – skundus apie žiniasklaidą nagrinėjančios institucijos – narys bei vienas iš įkūrėjų, taip pat – vienas iš Estijos spaudos etikos kodekso autorių.

Žiniasklaidos srityje T.Tammerkas dirbo paskutiniuosius du dešimtmečius – ėjo savaitraščio „The Baltic Independent“, dienraščio „Postimees“ vyriausiojo redaktoriaus pareigas, šešerius metus vadovavo Estijos laikraščių asociacijai. Taip pat T.Tammerkas yra dirbęs korespondentu naujienų agentūrose „Agence France-Presse“ ir „Reuters“, rengęs radijo laidas aktualijų ir kovos su korupcija klausimais.

T.Tammerkas yra vedęs mokymus žurnalistams, atlikęs žiniasklaidos stebėseną rinkimų Estijoje metu, taip pat jis pradėjo žiniasklaidos raštingumo programas Estijos mokyklose. T.Tammerkas yra skaitęs pranešimus apie žiniasklaidos savireguliaciją, informacijos prieinamumą ir informavimą apie teismus Baltijos šalyse, Rusijoje, Moldovoje, Mongolijoje, Kinijoje bei Vidurio ir Rytų Europos valstybėse.

2007 metais Estijos Nacionaliniam transliuotojui įsteigus žiniasklaidos kontrolieriaus (ombudsmeno) poziciją, Tarmu Tammerkas tapo pirmuoju žiniasklaidos kontrolieriumi Estijoje.


Apie Estijos nacionalinio transliuotojo žiniasklaidos kontrolierių (žiniasklaidos ombudsmeną)

Estijos nacionalinio transliuotojo žiniasklaidos kontrolieriaus institucija buvo įkurta 2007 metais, siekiant didesnio Estijos nacionalinio transliuotojo atskaitingumo ir skaidrumo. Nuo šios pareigybės įkūrimo šį postą užėmė Tarmu Tammerkas.

Žiniasklaidos kontrolieriaus funkcija yra savo iniciatyva prižiūrėti, kaip nacionalinio transliuotojo praktikos atitinka gerosios žurnalistikos praktikos standartus, taip pat nagrinėti auditorijos transliuotojui pateikiamus skundus.

Estijos nacionalinio transliuotojo žiniasklaidos kontrolierius savo komentarus žiniasklaidos etikos klausimais taip pat pateikia Nacionalinio transliuotojo puslapyje, mėnesinėje radijo laidoje bei du kartus per mėnesį – televizijoje.

Kiekvieną mėnesį šis žiniasklaidos kontrolierius sulaukia maždaug 40 laiškų ir telefono skambučių nacionalinio transliuotojo veiklos ir žiniasklaidos etikos klausimais, apie 5 iš jų būna nuodugnaus nagrinėjimo reikalaujantys skundai. Tarp kitų klausimų – nuomonės ir pasiūlymai Nacionalinio transliuotojo laidų pagerinimui, paklausimai dėl redakcijos politikos.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School