Naujienų archyvas

TILS vakar vykusioje diskusijoje su ekspertais kvietė tobulinti viešojo sektoriaus bendravimą su visuomene

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gegužės 06, 2011


Gegužės 5 d. Atviros Lietuvos fondo salėje Didžiojoje g. 5 įvyko „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) organizuota diskusija su ekspertais „Viešojo sektoriaus bendravimas su visuomene: iššūkiai ir tendencijos“.Diskusijos tikslas buvo aptarti, kaip dabar reguliuojamas viešojo sektoriaus ir visuomenės bendravimas, kokie turėtų būti tokio bendravimo standartai bei ko būtų galima pasimokyti iš pilietinių iniciatyvų.

Lietuvos valdžios institucijose gausu įvairių iniciatyvų bendravimo su piliečiais kokybei gerinti, pvz. tobulinami institucijų interneto tinklalapiai, įvestas „vieno langelio“ principas ir pan. Šiuo metu LR Vidaus reikalų ministerija rengia Viešojo valdymo tobulinimo programą, kurios viena iš dalių taip pat bus skirta didesniam viešojo sektoriaus atvirumui. O kaip į šias iniciatyvas reaguoja visuomenė? Per pastaruosius dvejus metus į įvairias institucijas dėl informacijos suteikimo kreipėsi mažiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų, nors net 44 % mano, kad neviešinama ir neteikiama viešojo sektoriaus informacijos dalis yra per didelė. Tokius rezultatus parodė tyrimas „Informacijos prieinamumas Lietuvoje“, kurį „Transparency International“ Lietuvos skyriaus užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras VILMORUS atliko 2011 m. vasarį. Nesikreipusių gyventojų dalis kaip aplinkybę, labiausiai trukdančią kreiptis, įvardino sudėtingas procedūras. Visi tyrimo dalyviai pastebėjo, kad piliečių bendravimą su valdžios institucijų atstovais labiausiai pagerintų kultūringesnis aptarnavimas ir pagarba žmogui.

Taigi viešasis sektorius deda pastangas tobulinti ir gerinti bendravimo su piliečiais būdus, tačiau visuomenė vis dar įžvelgia nemažai problemų šioje srityje. Kur slypi tokio visuomenės ir viešojo sektoriaus nesusikalbėjimo priežastys? Kaip būtų galima tai pakeisti?
Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškojo pranešimus renginyje skaitę Teisės instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Dr. Petras Ragauskas, Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos viceministras Tomas Vaitkevičius, komunikacijos konsultantas Rytis Juozapavičius. Programuotojas Emilis Dambauskas (KąVeikiaValdžia.lt įkūrėjas) bei Tomas Krakauskas (vienas iš projekto www.viesai.lt organizatorių bei www.teigiamai.lt autorius) pristatė Lietuvoje įgyvendintas pilietines iniciatyvas. Renginio pradžioje TILS projektų vadovė Neringa Mickevičiūtė pristatė tyrimą „Informacijos prieinamumas Lietuvoje“ bei „Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių įstaigų ir institucijų“ pradžiamokslį.

Po pranešimų susirinkę viešojo sektoriaus atstovai ir kiti, nagrinėtais klausimais besidomintieji, diskutavo apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria viešasis sektorius, kurdamas konstruktyvų dialogą su visuomene, ką būtų galima tobulinti ir kas šioje srityje jau nuveikta. Viešojo sektoriaus atstovai susidomėjo ir pilietinių iniciatyvų autorių patirtimi bei glaudesnio bendradarbiavimo galimybėmis, panaudojant šią patirtį viešajame sektoriuje.

Renginys organizuotas įgyvendinant Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje finansuojamą Informacijos prieinamumo projektą.

TILS nuoširdžiai dėkoja pranešėjams bei dalyviams!

Visus, norinčius gauti Emilio Dambausko ir Tomo Krakausko renginyje pristatytų pranešimų skaidres, arba pasidalinti savo įžvalgomis nagrinėta tema, kviečiame parašyti el. paštu adresu ruta@transparency.ltDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School