Naujienų archyvas

"Transparency International" atstovai susitiko su šalies Prezidente

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta balandžio 16, 2010


Penktadienis, balandžio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Transparency International valdybos pirmininkę Huguette Labelle, kuri šalies vadovės kvietimu pirmą kartą lankosi Lietuvoje. Huguette Labelle yra žinoma kovos su korupcija patarėja ir ekspertė, turi didelę darbo Kanados vyriausybėje patirtį.

Susitikime buvo aptartas korupcijos lygis Lietuvoje ir korupcijos mažinimo būdai. Taip pat pasikeista nuomonėmis apie Lietuvos situaciją vykdant korupcijos prevenciją, mūsų šalies įdirbį bei veiklą šioje srityje, tarptautinį bendradarbiavimą bei keitimąsi vertinga tarptautine patirtimi su kitomis šalimis.

Prezidentė D. Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad per vienerius metus korupcijos suvokimo indeksas Lietuvoje padidėjo nuo 4,7 iki 4,9 balų. Tai, pasak šalies vadovės, rodo, kad Lietuvoje vis daugiau žmonių suvokia korupcijos daromą žalą, žmonių sąmoningumas šiuo klausimu didėja. Valstybė, peržengusi 5,0 balų ribą yra laikoma pajėgia kontroliuoti korupciją. Prezidentė pabrėžė, kad norint Lietuvai peržengti 5,0 balų ribą reikia atlikt nemažai darbų. Lietuva, deja, vis dar lieka tarp tų valstybių, kurios laikomos nepakankamai kontroliuojančiomis korupciją.

Prezidentė sakė ir toliau reikalausianti iš jos kuruojamų institucijų – VSD, STT ir Generalinės prokuratūros, – efektyviau dirbti kovoje su korupcija ir sparčiau įgyvendinti reformas.

"Kol egzistuoja korupcija, tol ji lyg vėžys nuodija visa politinę ir visuomeninę sistemą. Ši kova turi tapti mūsų visuomenės ir kiekvieno asmeniškai, gyvenimo norma. Todėl kovą su šia negerove laikau visos savo kadencijos prioritetu", – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Susitikime kalbėta apie būtinybę šalyje garantuoti skaidresnį politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimą ir užtikrinti su tuo susijusius įstatymus bei sureguliuoti viešuosius pirkimus.

Kovoje su korupcija Prezidentė akcentavo pilietiškumo ugdymo ir nepakantumo korupcijai skatinimo būtinybę. Pasak valstybės vadovės, būtina užtikrinti piliečių, pranešusių apie korupcines veikas saugumą.

Transparency International vadovė padėkojo Prezidentei D. Grybauskaitei už asmeninį indėlį kovoje su korupcija. Transparency International duomenimis, Lietuvos ekspertai yra įvardinę problemas ir pateikę geriausius siūlymus, kurie yra numatyti Nacionalinėje kovos su korupcija programoje, tačiau dabar reikia priimti sprendimus, ryžtingai veikti ir į šią veiklą kuo plačiau įtraukti visuomenę.

Šaltinis: BNSDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School