Naujienų archyvas

Vilniuje pirmą kartą vyks Skaidrumo dirbtuvės

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta kovo 28, 2012


Kovo 29 – 30 d. Vilniuje pirmą kartą vyks „Transparency International“ Lietuvos skyriaus organizuojamos Skaidrumo dirbtuvės. Šio renginio pagrindinė tema – internetinės skaidrumo iniciatyvos ir informacijos prieinamumas. Skaidrumo dirbtuvėse dalyvaus beveik 200 įvairių sektorių atstovų iš Lietuvos ir užsienio.

Valstybės tarnautojai, IT specialistai, verslininkai, nevyriausybinės organizacijos ir akademikai dalinsis savo patirtimi ir žiniomis apie internetines iniciatyvas bei jų vaidmenį viešinant duomenis visuomenei. Lankstus nekonferencijos formatas leis dalyviams pasirinkti juos dominančias diskusijas, o paties renginio metu pasiūlyti ir pranešimų temas bei susirasti bendraminčių naujoms iniciatyvoms.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus pernai atliktas tyrimas rodo, kad informacijos prieinamumas – opi tema Lietuvoje. Nepatogus duomenų pateikimas ir sudėtingos informacijos gavimo procedūros yra viena iš priežasčių, kodėl Lietuvos gyventojai nesikreipia į valstybės ar savivaldybių institucijas dėl informacijos suteikimo. 68 proc. Lietuvos gyventojų teigia per 24 mėnesius nė karto nesikreipę informacijos į valstybės ar savivaldybių įstaigas. Iš jų 77 proc. teigė neturėję poreikio kreiptis, o likę nežinojo, į ką kreiptis, jų netenkino bendravimas su valstybės tarnautojais, per sudėtingos informacijos gavimo procedūros ir kitos priežastys. Gyventojai, kurie yra kreipęsi į valstybės ar savivaldybės įstaigas, taip pat mano, kad labiausiai kreiptis trukdo įvairūs procedūriniai aspektai. Atviroms, atskaitingoms ir skaidrioms valstybėms bei jų institucijoms viešai ir patogiai pateikiami duomenys tampa būtinybe. Duomenų viešumas vis labiau tapatinamas su jų pateikimu internete, o elektroninio skaidrumo ir atviro kodo aktyvistai įvairiose pasaulio šalyse nuolat kuria idėjas, kaip pasiekti didesnį valdžios skaidrumą ir įtraukti piliečius į sprendimų priėmimą.

Skaidrumo dirbtuvėse dalyvaus elektroninio skaidrumo iniciatyvų kūrėjai iš JAV, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Gruzijos, Slovakijos, Makedonijos, Maroko ir Ukrainos.

2011 m. rugsėjo 1 d. Lietuva prisijungė prie pasaulinės Atviros valdžios partnerystės, kuri įpareigoja valstybes nares siekti didesnio atvirumo savo valdyme.

Renginio programą galite rasti šiuo adresu: http://skaidrumodirbtuves.lt/tvarkarastis

Skaidrumo dirbtuvės vyks kovo 29 – 30 d. ISM Vadybos ir Ekonomikos universitete, Arklių g. 18, Vilniuje.

Renginys nemokamas, vyks anglų kalba su vertimu iš anglų į lietuvių ir iš lietuvių į anglų kalbas.

Smulkesnės informacijos teirautis: tel. (8 5) 212 69 51 arba el. paštu karolis@transparency.lt.

Skaidrumo dirbtuves 2012 organizuoja "Transparency International" Lietuvos skyrius, Sunlight Foundation (JAV), ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir HUB Vilnius.

Renginį remia Atviros visuomenės institutas, Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasada Lietuvoje, Sunlight Foundation (JAV) ir "Transparency International" Sekretoriatas.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School