Naujienų archyvas

"Žurnalistų pusryčiai" Nr. 13. Wikileaks: (ne)cenzūruojama sistema? Kaip žiniasklaida naudoja Wikileaks "nutekinamuus" dokumentus?

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta lapkričio 11, 2010


Lapkričio 19 d. Transparency International Lietuvos skyrius kviečia dalyvauti diskusijoje „Žurnalistų pusryčiai nr. 13. Wikileaks: (ne)cenzūruojama sistema? Kaip žiniasklaida naudoja Wikileaks „nutekinamus“ dokumentus?“.  Renginio metu bus kalbama apie tai, kokios yra Wikileaks veiklos pasekmės, taip pat bus  pristatomi praktiniai pavyzdžiai, kokiais būdais žiniasklaida analizuoja didelius Wikileaks pateikiamų dokumentų kiekius ir pagal tai kuria istorijas.

Diskusiją ves Londone įsikūrusio Tiriamosios žurnalistikos centro vadovas, tiriamosios žurnalistikos laidų BBC ir kitoms Didžiosios Britanijos žiniasklaidos priemonėms kūrėjas Gavin MacFadyen. Tiriamosios žurnalistikos centro atstovai savo tyrimuose ne kartą yra rėmesi Wikileaks pateikiamais duomenimis, atlikę plataus mąsto šių duomenų analizę. G.MacFadyen apie Wikileaks veiklą yra kalbėjęs nemažai tarptautinių susitikimų.

Apie Wikileaks:

Wikileaks – tiriamajai žurnalistikai priskiriama organizacija, viešinanti „nutekintus“ originalius, slaptus dokumentus. Organizacijos vykdomas dokumentų paviešinimas yra sukėlęs nemažai tarptautinės visuomenės pasipiktinimo, kai kurios šios organizacijos veiksmų išdavos (kaip dokumentų apie Afganistano ir Irako karą paviešinimas 2010 metų vasarą), peraugo į skandalus, o jos lyderiai vertinami kaip kontraversiškai besielgiančios asmenybės.

Į diskusiją kviečiame registruotis iki lapkričio 18 dienos elektroniniu paštu milda@transparency.lt.

Renginio vieta – Atviros Lietuvos fondo salė, Didžioji g. 5-400.

Renginys vyks lapkričio 19 d. nuo 8.30 iki 10.00 val. Renginys nemokamas, vyks anglų kalba.

Smulkesnės informacijos teirautis: (5) 212 69 5, milda@transparency.lt.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School