Naujienų archyvas

Žurnalistų pusryčiai Nr. 6

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta sausio 26, 2010


Sausio 26 d. įvyko „Transparency International“ Lietuvos skyriaus organizuojamo renginių ciklo „Žurnalistų pusryčiai“ diskusija „Pusryčiai Nr. 6: tiriamosios žurnalistikos dilemos Rusijoje“.

Nepotizmas, korupciniai ryšiai, siejantys aukščiausius šalies politikus, valstybės valdomas monopolijas ir atskiras žiniasklaidos priemones daug kam yra Rusijos kasdienybė. Renginyje buvo pristatoma kokį vaidmenį čia vaidina tiriamoji žurnalistika, ar ji yra pajėgi atskleisti korupcinius ryšius, kokie tiriamosios žurnalistikos metodai yra naudojami.

Diskusiją vedė Romanas Šleinovas, Rusijos dienraščio „Novaja Gazeta“ tyrimų skyriaus vadovas, buvęs nužudytos žurnalistės Anos Politkovskajos kolega. Savo žurnalistiniuose tyrimuose Romanas Šleinovas didelį dėmesį skiria korupcijos problemai bei neskaidriems politikų ir verslo santykiams, jo tyrimų sritis gana plati – nuo lėšų švaistymo iki kontrabandinių cigarečių kelių į Europą.

Romanui Šleinovui buvo suteiktas 2008 m. „Transparency International“ Integralumo apdovanojimas, skiriamas ypatingai kovoje su korupcija nusipelniusiems žmonėms ir organizacijoms.Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School