Antikorupcinis ugdymas
Pranešimai spaudai

Pusė šimto mokyklų surengs viešus „Sąžiningumo deklaracijos“ skaitymus

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta gruodžio 09, 2015


pasizadejimai

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga, pusė šimto mokyklų visoje Lietuvoje surengs viešus „Sąžiningumo deklaracijos“ skaitymus, taip pasižadėdamos svarbiausius sprendimus priimti bendru administracijos, mokytojų ir moksleivių sutarimu, nesukčiauti, nenusirašinėti bei gerbti vieni kitus. Šios mokyklos yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo“, kuris per metus išaugo dvigubai ir jungia 104 įstaigas iš 64 miestų, narės.

Mokyklos bendruomenės skaitys šį „Sąžiningumo deklaracijos“ tekstą:

„Mūsų mokykla yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ narė!
Kartu puoselėjame šias vertybes:
Sąžiningumą – mokydamiesi siekiame nenusirašinėti ir kitaip nesukčiauti;
Atsakomybę – pasitikime savimi, gerbiame savo bendramokslius ir kolegas;
Skaidrumą – esminius sprendimus mokykloje priimame atviru ir bendru moksleivių ir administracijos sutarimu.
Mūsų mokykloje yra ugdomi ateities lyderiai!“

„Džiaugiuosi, kad vis daugiau mokyklų bendruomenių viešai pareiškia, kad elgsis sąžiningai, kurs skaidresnę ir demokratiškesnę mokymosi aplinką bei sieks, kad kuo daugiau jaunų žmonių jaustųsi savo šalies šeimininkais“, – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Kartu su savanoriais iš JPP „Kurk Lietuvai“ alumnų, Ateitininkų sąjungos, Baltųjų pirštinių, „Baltosios bangos“ iniciatyvos, „LT Big Brother“, Pilietinės visuomenės instituto, Lietuvos studentų sąjungos, TEDxVilnius ir TILS moksleiviai diskutuos, kodėl verta nenusirašinėti ir prasminga būti sąžiningam savo kasdienėje veikloje.

„Sąžiningumo mokyklų“ tinklas yra neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. 2014 m. gruodį iniciatyvą pradėjo 50 mokyklų, šiemet prie jų prisijungė dar tiek pat švietimo įstaigų. Tinklo tikslas – padėti mokykloms dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvas.

Sąžiningumo mokyklų tinklas kuriamas „Transparency International“ Sekretoriato, Prancūzų instituto Lietuvoje bei Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje pagalbos dėka.

Akcijoje dalyvaujančių mokyklų sąrašą galite rasti čia, daugiau informacijos bei akcijos nuotraukas – čia.

Daugiau informacijos – Sergejus Muravjovas, +37068997579, sergejus@transparency.ltDaugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School